Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kront

    tag

    válasz LaptopSystem #133 üzenetére

    én is filóztam rajta, mielőtt döntöttem.
    az értelemszerű előnyön, "tudsz rajta telefonálni és sms-ezni, telefon nélkül, egy erre nem különösebben alkalmas képernyővel és zajszűretlen mikrofonnal"-on kívül az alábbiakat látom.

    pro:
    - kétszer annyi memória (de azt sehol nem találtam, hogy valóban ki tudja-e használni a készülék vagy a többlet terület kizárólag az LTE funkciókra fenntartott);
    - időjárás, zene, térkép, egyéb tartalom frissül akkor is, ha nincs nálad a telefon.

    kontra:
    - a gsm kapcsolat többet fogyaszt, mint a bt, a zene, egyéb streaming, ami cachelődik, az óra adatforgalmára megy, ugyanakkora kapacitású akku mellett. azaz biztosan jelentősen rövidebb készenléti idő, mint telefonos kapcsolattal, akkor is, ha nem telefonálsz rajta.

    az e-sim a megjelenése óta itt, az államokban 120$, nagyon nem változik (csökken). összesen 4 szolgáltatónak van jelenleg ilyenre a samsunggal szerződése (az ötödik maga a samsung.com mobil) ilyenre, így a "nagy konkurencia harc miatt" sem várható, hogy a 3000 forintos havidíj rövid időn belül csökkenni fog.

Új hozzászólás Aktív témák