Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor77

    titán

    Tutira működő root, most csináltam meg. Kis előzmény, hogy mivel többször megpróbáltam ma, így úgy kezdtem, hogy felraktam a legújabb stock XEH romot (az Összefoglalóban benne van a menete), de erre valószínűleg nincs szükség.

    Fájlok amik kellenek:

    Android USB Driver for Windows
    SuperSU v2.82-SR5
    no-verity-opt-encrypt-6.0 Utolsó elötti fájl.
    Odin 3.12.3
    TWRP Legfelső.

    1. Kikapcsolod a telefont, majd Download módba bootolsz. Hangerő le+Home gomb+bekapcsológomb.
    2. Ha bejött, rádugod a gépre, majd elindítod az Odint rendszergazdaként.
    3. Az AP részt kipipálod és betallózod a TWRP zipet. Options-nél az Auto reboot elöl kiveszed a pipát. Start.
    4. Ha kész, lehúzod a kábelt, kilépsz az Odinból.
    5. Ahhoz, hogy kilépj Download módból ugyanaz a gombhármas kell, mint a belépéshez.
    6. Itt jön egy kis trükk, ahogy kikapcsolt a telefon, gyorsan átfogsz a Hangerő fel+Home gomb+bekapcsológomb hármasra. Ha jól csináltad, bejön a TWRP. Ha nem, próbáld újra.
    7. Bejött a TWRP egy figyelmeztetéssel. Húzd el, hogy engedélyezd a módosításokat.
    8. Nyomj a Wipe-ra, majd Format Data. Aztán Advanced Wipe alatt mehet a Dalvik, Data (tudom, ez elöbb is volt), Cache hármas.
    9. Ha ez megvan, nyomj az Install-ra. Válaszd ki a fájlistából az SD kártyát és azon a no-verity-opt-encrypt-6.0.zip-et.
    10. Ha felrakta, Wipe cache.
    11. Visszalépsz a főmenübe Reboot és Recovery. Itt jegyzem meg, hogy kilépéskor vagy újraindításkor Recoverybe kérdezheti, hogy rakja-e fel a legújabbat. Ne engedélyezd.
    12. Ha megint bent vagy TWRP-ben akkor Install és kiválasztod a SR5-SuperSU fájlt.
    13. Megint Wipe Cache.
    14. Újra Reboot, de már System-be. 2x fog újraindulni, nem kell megijedni, aztán még elszöszölhet egy kis ideig.
    Ami most jön, az nekem nem kellett, mert első belépéskor nem engedélyeztem a Knox-ot/már buktam a Knox-ot előzöleg. Azért a perjel, mert nem tudom melyik miatt volt.
    15. Ha feljön, hogy a rendszer jogosulatlan tevékenységeket észlelt, akkor lépjünk be az Alkalmazásokba, 3 pont fent, Rendszeralkalmazások megjelenítése. Kikeressük a SecurityLogAgent-en és Értesítések kikapcsolása. Ha ez nem jelenik meg, akkor lépjünk be az Eszköz karbantartása menübe, végezzünk egy ellenőrzést, de lépjünk is ki, ne indítsuk újra innen. Lépjünk be a SuperSU appba, remélhetőleg feljön egy ablak, hogy Disable Knox. Ezután restart.
    Ha még mindig nem sikerült, akkor Titanium Backup és tiltsuk le (Disable/Freeze) a következőket: SecurityLogAgent & SharedDeviceKeyguard. Reboot.

    Természetesen van más mód is, nekem ez működött. Kérdésekre igyekszem válaszolni.

    [ Szerkesztve ]

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • Viktor77

    titán

    válasz Viktor77 #34075 üzenetére

    Na, csak kimaradt valami.

    Mielött bármit csinálsz, kapcsold be a Fejlesztői menüt (Build számon sok katt), azon belül pedig az OEM feloldást és az USB hibakeresést.
    Ez kell ha már meglévő romot rootolsz vagy ha újat raksz fel, mint én.

    És persze a no verify encrypt fájlt és a SuperSU-t tedd SD kártyára.

    [ Szerkesztve ]

    Csinálni kell. Kész. Pont.

Új hozzászólás Aktív témák