Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgeza

    veterán

    válasz csabyka666 #28489 üzenetére

    Azt, hogy mit mivel szinkronozol, a fiókbeállításokon belül tudod beállítani. Itt látod az összes felhasználói fiókodat, amik be vannak állítva a telón (google, samsung, firefox, whatsapp, onedrive, linkedin. stb...). Ezeken belül tudod pipával ki-bekapcsolni, hogy mit szinkronizáljon. Pl. ha csak a google-lel akarod a névjegyeket szinkronizálni, akkor a google fiókon belül bekapcsolod a pipát a névjegyekhez, míg a samsung fióknál kikapcsolod. Ugyanakkor arra is kell figyelned, hogy amikor a telefonon egy névjegyet elmentesz, akkor első alkalommal ki kell választanod, hogy melyik fiókodhoz akarod menteni. Természetesen az adott névjegyet oda fogja szinkronizálni. A későbbiekben ugyancsak módosítható, hogy az új névjegyet melyik fiókhoz mentse.

    A másik a biztonsági mentési. Ebből egy vagy kétféle lehetőség szokott lenni. A google biztonsági mentése mindig rendelkezésre áll, míg az, hogy van-e másodlagos, a telefon gyártójától függ. A samsung esetén van, azaz néhány beállítást tudsz biztonsági menteni a samsung fiókodhoz. Ezt írtam egy korábbi hozzászólásban. Érdemes elolvasni a mentési feltételét egyébként, mert szerintem elég szigorú, így én automatán nem is használom, csak időnként rányomok manuálisan, főként olyankor, ha mondjuk valamiért gyári visszaállítást akarok csinálni. Ez ugyanis csak akkor ment, ha egy órája kikapcsolt kijelzővel töltőn és wifin. Na ez nálam kizárt, hogy teljesüljön. Röhej szerintem. Legalább állítani lehetne. Mobilneten még manuálisan sem enged menteni. Vicc. Van 4GB mobilnetem, néhány száz kb-ot kell max. mentenie, és akkor sem engedi, amikor én indítanám kézileg. Na mindegy. Amúgy én csak sms és hívásnapló mentésre használom, meg talán az ébresztőbeállításokat is menti, de annak aztán tényleg semmi jelentősége, csak bepipáltam azt is.

    A samsung fiókkal nincs mit machinálj a gépről, azzal annyi pluszt tudsz tenni, hogy belépsz a mysamsung oldalon, és ott tudsz néhány dolgot csinálni. Például a telefon távoli megtalálására is tudod használni a google saját megoldása helyett alternatívaként.

    Az exportálás-importálást én kimondottan nem a telefonon javasolom. Tedd rendbe egy gépről a webes felületen, és akkor minden rendben lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Ákkk

    addikt

    válasz csabyka666 #28489 üzenetére

    A my samsung regisztrációhoz hivatalos viszonteladónál kell venni a telót.
    Hol vetted?
    Ha ujjlenyomattal szeretnéd használni a telefont akkor a samsung fiók regisztrációra is szükség van mivel ha enélkűl állítod be és valami probléma történik, ráadásul a jelszót is elfelejted akkor csak a samsung fiókodban tudod helyreállítani a jelszavad.
    E nélkül ezt csak a szervízben tudják és teljes adatvesztéssel.

    A technika nem az agy helyettesítő terméke.

Új hozzászólás Aktív témák