Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujvendeg

    tag

    válasz Alsec #70 üzenetére

    Nagyon örülök, hogy Alsec kolléga sokkal jobban ért a telefonokhoz, mint én: ebben nincs egyedül. Tudása előtt - majdnem - meghajlok.
    A Youtube vágott, manipulált telefonszerelési videói egy hozzáértő számára nem mérvadóak, vagy ha igen, annál nagyobb baj. Az S10 "hajszárítós" módszerrel nem szedhető szét, még célszerszámokkal is rendkívüli ügyességet kíván a készülék megbontása, egy felkészületlen szakember is könnyen törheti. (Mellesleg az Iphone két része műanyag és fém stiftekkel van egymáshoz rögzítve és hőlégbefuvó vagy remegő kézzel készített hajszárítós beavatkozás nélkül is szerelmető, már az 5s-től.) A telefongyártásban nem ismerek se rombolókat, se zászlóshajókat, se repülőgép-hordozókat, csupán úgy vélem - és nem pedig kategorikusan kijelentem -, hogy egy hovatovább 4. esztendejébe lépett, akármilyen "zászlóshajónál", négy évvel később, főleg a szokásos túlárazott módon illene valamivel innovatívabb szerszámmal előállni, legalább egy értesítési ledet alkalmazni, amit 6 évvel is alkalmazott már néhány úgynevezett névtelen gyártó. Legalább 8 féle Samsungot használtam, saját tulajdonként (S7, Xcover4, A3 2016, A3 2017 - most is van egy ilyen telefonom -, A5 2017, sőt a gyalázatos, a mobilipar szégyenét jelentő J330-at is), semmi mást nem kívántam jelezni a hozzászólásommal, csupan annyit, hogy kb. az első tíz legmagasabban jegyzett telefongyártó készülékei közül a Samsung az egyik - de ezen kívül semmi egetrázó különlegesség, nem a Szent Grál, hanem a többi telefonhoz hasonlóan egy gyorsan avuló hétköznapi eszköz. Végül: azt írni, hogy mit sem számít a hajtogatós (félkész) telefon révén a gyártót ért súlyos blama, az egész dolog lényegtelen, csak az a lényeg, hogy írtak a cégről - informatikai, technika, műszaki szempontból - hogy is fogalmazzam finoman - kapitális balfogás. S a tőzsde is valószínűleg érzékenyebben reagált. De hát jó: készítsünk mobiltelefonokat, amik két napig bírják, nem baj, de írnak rólunk. Tetszik ez Alcec kollégának, vagy nem, a hajtogatós telefon, s főleg az a törekvés, hogy a Samsung ebben első legyen, a gazdasági megfontolásokból következő konok akarnokság visszaütött - s lehet, nagyobbat, mint várták. Továbbra is egy szerény hozzáértő.

Új hozzászólás Aktív témák