Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujvendeg

    tag

    válasz Wuk07 #4 üzenetére

    Telepíthető. Többféle is. Falják az akkumulátort. A3 2017 és A5 2017 egykori tulajdonosaként: a gyárilag beépített verziók egy éjszaka alatt, készenléti állapotban, megettek 4-5%-ot, az A5 még többet is, pláne ha valaki színezi is, mert azt is lehet.
    Az ingyenes "Flash figyelmeztetés: hívások és értesítések" a Google Áruházból, a vakut használja. A semminél több. (Tesztelték: Samsung Galaxy J2, J4, J7, J4, J6, Oppo A3s, HUAWEI Y6, Y5, 7A, Mi Redmi 6A, 4X, Micromax Bharat 2, Infinix HOT5, Tecno CAMON 11, Motorola e5.) Sokszorosan gazdaságosabb, mint a barkácsolt, utólag telepített Always on Display, amely természetesen egészen más elven működik, mint a gyári értesítési led. Egy szerény hozzáértő, üdvözlettel.

  • ujvendeg

    tag

    válasz Crafter32 #38 üzenetére

    Nem az állítólagosan idejétmúlt XZ2 Compact (idejétmúlt, mert nem hasonlít a Samsungra?), hanem az XZ1 Compact is jóval magasabb műszaki minőség, és az valóban kompakt, a 140mm feletti hosszúságú telefont kompaktnak nevezni erős túlzás.
    XZ1 Compact: 129mmx65mmX8,3mm
    AnTuTu: 205 514, SnapD. 835, processzorsebesség 2,45 GHZ, operatív memória 4G (forrás: Kimovil.com) - ez a kompakt telefon, igaz, lassan két és fél évvel idősebb lesz, mint A40, aminél a hároméves S7 is többet tud. S aminek kapcsán a Samsung-hívek nekem rontottak, amikor ezeken az oldalakon arról folyt az eszmecsere, hogy melyik gyártó innovatívabb.
    Egy-két - nem egetrengetően lényeges dolgot leszámítva - a két és fél éves Huawei P9 Lite mini tudja ugyanazt, mint az A40, és rendelkezik értesítési leddel, dupla kopp-pal, sőt multifunkciós ujjlenyomat-olvasóval is, s időzítője képes óra-perc pontossággal ki- vagy bekapcsolni a telefont: nem a kijelzőt, hanem a teljes készüléket, s egy 3020 mAh-s akku a szíve, s minden bizonnyal sokak szemében a szegények elavult telefonja. Üdvözlettel: egy szerény hozzáértő.

  • ujvendeg

    tag

    válasz <Adamsky> #50 üzenetére

    Készséggel válaszolok. Egy holland üzletben vásárolt P9 Lite mini tartalmazza az NFC lehetőséget, de rendesen el van rejtve a kapcsolója.
    Hogy mire használom az időzítőt. Elég sok dolgot mondhatnék, a legkézenfekvőbb az lenne, hogy elfelejtem éjszakára kikapcsolni a telefont. De számomra a legfőbb értéke az, hogy a telefonnal - a hivatásomhoz kötődően - hosszú szövegeket (epub, pdf) olvastatok fel, s ezekre néha csak éjszaka adódik alkalom, s nem ritka, hogy felolvasás 2. órájában elalszom; nyugodtabb vagyok, ha tudom, hogy pl. éjjel 0 óra 40-kor így is, úgy is ki fog kapcsolni a telefon: nagyon kevés gyártó építi be ezt a néhányunk számára hasznos funkciót, tudomásom szerint, így hirtelenjében a MIUI 10 is rendelkezik már időzítővel. Egyébként android telefont csak és kizárólag rootolt állapotban lehet harmadik féltől származó app segítségével lekapcsolni. A fotózáshoz - mielőtt még ez is szempont lenne -: én szakmai okokból Nikon gépet használok, nem vagyok tini (sajnos), az én felfogásom szerint a mobiltelefon hasznos alkalmazásokkal kiegészített kézi telefonkészülék, s pl. nem játékgép.
    De messzemenőkig elfogadom mások álláspontját. Üdvözlettel: egy szerény hozzáértő, aki tudja, hogy keveset tud.

  • ujvendeg

    tag

    válasz Alsec #54 üzenetére

    Mint ahogy véleményem végén legutóbb jeleztem, én csak egy szerény hozzáértő vagyok, aki - mivel iskolában tanulta, amit tud - lényegében azt tanulta meg - mint legfontosabb "leckét" -, hogy nagyon keveset tud, habár nem bánná, ha tízszer többet tudna: egyébként az is kevés lenne.
    Alsec nevű hozzászólóhoz képest sosem mernék kategorikus kijelentésekkel vagdalózni, de éppen mostanság a Samsungot magasztalni (persze hatalmas vállalkozás: a varrótűtől a tévéig mindent csinál), mostanság, amikor - hogy finom legyek - egy-két turpisság az S10-es családról kiderült: pl. rendkívül nehéz lesz szervizelni, mert szinte lehetetlen szétszedni, a teljes biztonsági rendszere átverhető, az S10e-ről többszörös teszt után kiderült, hogy max. egy napig bírja egy töltéssel, és hát a hajtogatós telefonról szó sem essék, majdnem akkora blama, mint a Note 7. Mindenkinek más a tapasztalata, használtam legalább hatféle Samsungot, most is van az asztalomon egy A3 2017,
    a Samsungnál több csak a Huawei típusai közül volt a birtokomban, egyikkel sem volt semmi problémám, de akár 25 ezer, akár 200 ezer forintos telefon volt a tulajdonomban, nem éreztem magam se többnek, se kevesebbnek, se szebbnek, se csúfabbnak, se okosabbnak, se ostobábbnak - de ha valaki nem egzakt módon, hanem hit alapján ítél telefonokról, akkor csendben továbbmegyek. Nem merném állítani, hogy feltétlenül a Huawei készíti a világ legjobb telefonjait, de abban biztos vagyok, hogy ipari formatervezés és műszaki nívó szempontjából, tehát a készülékek gyakorlati, életszerű használatát illetően pl. a S7-hez képest, három és fél után az A40 visszalépés.

  • ujvendeg

    tag

    válasz Crafter32 #57 üzenetére

    Minél egyedibb, annál merészebben dacol a divattal, s ahogy egy klasszikus filozófus mondta, semmi sem olyan múlékony, mint a divat.
    Persze, ha valaki egy telefonvételnél a legfőbb szempontnak a kávát tekinti, akkor itt megállok. Vagy esetleg szerény tanácsom a Full Vision kijelző, a valóban szinte kompakt méret, a szelfinél a fényképezendő személyek számának megfelelően automatikusan széleslátószögűre váltó szelfikamera: ez az LG Q6 - s az bizonyos, hogy az egyetemes szépségeszmény szerint rendkívül formás telefon.
    LG Q6: 45-50-54 ezer forint körül megvásárolható, rendelkezik egy olyan amerikai katonai szabvánnyal, hogy 120 cm-ről leejtve törhetetlen,
    FHD 5,5 kijelzője van, az akkuja 3000 mAh, a méretei már-már ténylegesen kompakt méretek: 142,5mmx69,3mmx8,1mm - felkérésre teszteltem, igaz, csak rövid időre volt a kezemben, emlékezetem szerint SnapD.-nal rendelkezik, mélyebben nem merném véleményezni, de az vitathatatlan, hogy a kijelzője, ami szinte az egész telefont beborítja,
    egészen elképesztően gyönyörű. S két külön tálca van a telefonban. Az egyik tálca a két SIM-kártyát várja, a másik a microSD-t, ami - nem tévedés - akár 2 TB is lehet. Azt hiszem, ez talán mégsem mindennapos
    középkategóriájú telefon.

  • ujvendeg

    tag

    válasz Alsec #70 üzenetére

    Nagyon örülök, hogy Alsec kolléga sokkal jobban ért a telefonokhoz, mint én: ebben nincs egyedül. Tudása előtt - majdnem - meghajlok.
    A Youtube vágott, manipulált telefonszerelési videói egy hozzáértő számára nem mérvadóak, vagy ha igen, annál nagyobb baj. Az S10 "hajszárítós" módszerrel nem szedhető szét, még célszerszámokkal is rendkívüli ügyességet kíván a készülék megbontása, egy felkészületlen szakember is könnyen törheti. (Mellesleg az Iphone két része műanyag és fém stiftekkel van egymáshoz rögzítve és hőlégbefuvó vagy remegő kézzel készített hajszárítós beavatkozás nélkül is szerelmető, már az 5s-től.) A telefongyártásban nem ismerek se rombolókat, se zászlóshajókat, se repülőgép-hordozókat, csupán úgy vélem - és nem pedig kategorikusan kijelentem -, hogy egy hovatovább 4. esztendejébe lépett, akármilyen "zászlóshajónál", négy évvel később, főleg a szokásos túlárazott módon illene valamivel innovatívabb szerszámmal előállni, legalább egy értesítési ledet alkalmazni, amit 6 évvel is alkalmazott már néhány úgynevezett névtelen gyártó. Legalább 8 féle Samsungot használtam, saját tulajdonként (S7, Xcover4, A3 2016, A3 2017 - most is van egy ilyen telefonom -, A5 2017, sőt a gyalázatos, a mobilipar szégyenét jelentő J330-at is), semmi mást nem kívántam jelezni a hozzászólásommal, csupan annyit, hogy kb. az első tíz legmagasabban jegyzett telefongyártó készülékei közül a Samsung az egyik - de ezen kívül semmi egetrázó különlegesség, nem a Szent Grál, hanem a többi telefonhoz hasonlóan egy gyorsan avuló hétköznapi eszköz. Végül: azt írni, hogy mit sem számít a hajtogatós (félkész) telefon révén a gyártót ért súlyos blama, az egész dolog lényegtelen, csak az a lényeg, hogy írtak a cégről - informatikai, technika, műszaki szempontból - hogy is fogalmazzam finoman - kapitális balfogás. S a tőzsde is valószínűleg érzékenyebben reagált. De hát jó: készítsünk mobiltelefonokat, amik két napig bírják, nem baj, de írnak rólunk. Tetszik ez Alcec kollégának, vagy nem, a hajtogatós telefon, s főleg az a törekvés, hogy a Samsung ebben első legyen, a gazdasági megfontolásokból következő konok akarnokság visszaütött - s lehet, nagyobbat, mint várták. Továbbra is egy szerény hozzáértő.

  • ujvendeg

    tag

    válasz Alsec #112 üzenetére

    Alsec szaktárs lemaradt egy, a világlapokban és pl. ezeken a hasábokon is megjelent angol és magyar nyelvű közleményről, mely szerint a Samsung a Galaxy Fold forgalmazását bizonytalan időre visszavonja.
    Három készülék miatt? - Ez az év vicce.
    Továbbá lemaradt egy egészen friss hírről: a hajtogatható telefonok első forgalmazója nem a Samsung és még csak nem is a Huawei.
    Idézek:"A Royole FlexPai még tavaly októberben mutatkozott be mint a világ első hajlítható kijelzős okostelefonja, és decemberben már előrendeléseket is vettek fel rá, amikor a Samsung és a Huawei hasonló készülékéről még alig lehetett tudni valamit. A piaci megjelenéssel ugyan majdnem beelőzte őket a Samsung, de sajnos nem várt hibák miatt határozatlan időre elhalasztották a Galaxy Fold startját, így most a FlexPai lett az első ebben is. A kínaiak mobilja egy 7,8 colos, 4:3-as, 1920×1440 pixeles flexibilis AMOLED kijelzővel bír, a meghajtásáról pedig a Qualcomm aktuális csúcslapkája, a Snapdragon 855 gondoskodik. RAM-ból 6 vagy 8 GB-ot kapunk kiszereléstől függően, a tárhely pedig lehet 128 vagy 256 GB-os, és a bővítési lehetőség is adott. A mobil egyetlen duál kamerarendszere egy 16 és egy 20 MP-es szenzorból (széles látószög + telefotó) áll, az akkumulátor kapacitása 3970 mAh, a készülék tömege pedig 320 gramm. A készülék 6GB/128 GB verzióban a dollár-árról átszámolva kb. 387 ezer forint."
    Talán tessék a kínai mobiliparral hadakozni, ne velem.

  • ujvendeg

    tag

    válasz Alsec #187 üzenetére

    Csak van egy hivatásom, ahol naprakésznek kell lenni, hőbörgés nélkül.
    Ennyi. Szép napot.

Új hozzászólás Aktív témák