Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz And06 #9 üzenetére

    Ilyen villany árak mellett nem csoda hogy kiszorítja az LCD most már azoknak is nagyon jó képe van és nem égnek be és nem mellesleg 40 wattot eszik nem 240 et ami egy év alatt napi 6-8 vagy 8-10 órás működés mellett igen szép összegekben mutatkozik meg.
    Amit vettem pana TX-l39E6E nek is csodás feketéje van még lekapcsolt lámpák mellett is nagyon szép a feketéje 2000 feletti kontraszt aránnyal 125k ért. ilyen adatokkal nem versenyezhet egy plazma sem ha havonta megdobja villanyszámlát 2000-el akkor meg főleg.

    Mi is szóla plazma mellett szebb a feketéje? ugyan egymás mellett lehet hogy látszik de aki nem csak korom sötétben néz tévét és nem csorog a nyála 0.02 -es CD érték láttán nnak bőven jó a minőségi LCD. Sajnos kevés érv maradt a plazma mellett. Nem véletlen a visszaesés nem csak a marketing hiánya.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz And06 #19 üzenetére

    Mindegy nem választ akartam írni hanem új hszt.

    De mi az hogy ez képmegjelenítő eszköz mért egy jó LCD az mi betonkeverő?
    Bírom hogy plazmahuszárok hogy leszólják az LCD-t és sírógörcsöt kapnak ha pana bezárja boltot és esteleg a jövő felé nyit mert akkor mi lesz a 14000 es kontraszt aránnyal meg 0.02 es candelás feketével.

    képzeld az LCD nem kell full fényerőn hasznélni és még 40 et sem fogyaszt

    Példánál maradva lehet úgy nézni mint kocsikat akkor ez kb az lenne hogy egy merci eszik 10 litert ezt meg eszik 50et és még drágább és nem mesélje senki hogy annyval jobb mert ez csak sznobizmus és igen láttam mind plazmát mint jó LCD-t is. amúgy nem csak 55col felett van TV hálisten hanem van emberi méret is kisebb 4x4 szobába nem palotákba 150-es
    És van aki nem költ 250-300 ezret Tv re mert más annyiért motort vesz vagy autót. A barátok köztöt meg teljesen mindegy mekkora CD értékkel lesi mama a papa este 8kor

    És még valaki azt hinné nem trollkodásból írok csak próbálom felnyitni egy két embernek a szemét hogy lássanak is ne csak plazmájukat bámulják.

    Rubbi ki beszélt 65 ös ről ? 100centis 39-40 esről beszéltem az sem kicsit tv nek sokan el vannak szállva 65 col alatt mneg sem látják tvt meg lenézik aki nem vesz meg egy ablaknyi tvt :D
    Amúgy igen a ha 140 et eszik a lcd-d cseréld le az idei szériák jóval kevesebbet fogyasztanak. gyári adat szerint az enyém 40 watt közepes fényerőn és nem is használom csak 45% on mert így is olyan fénye van mint állat

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz MaUser #23 üzenetére

    kicsúsztam a szerkesztés időből de hoyg igazoljam amit állítok:
    "A készülék az optimális beállításokkal 31 wattot fogyasztott, ami szintén figyelemre méltó adat, főleg, ha a 39 colos képátló méretet is figyelembe vesszük. A készenléti fogyasztás elhanyagolható (azaz kisebb, mint 0,1 watt)."

    geeks.hu L39E6E teszt

    Miről is beszéltünk?

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    Lényeg lényeg hogy annyival nem jobb egy plazma képe szemre egy JÓ LCD hez képest (nem egy átlaghoz hanem amoben jó panel jó elekronika van stb )

    Hogy megérje a plusz felárat meg azt a jó legyen akkor 100-150W többlet fogyasztást pluszba plusz ott van még beégés veszélye

    Egy szó mint száz szerintem és ezt több Tv megtekintése után tesztek elolvasása után mondom már rég nem annyi a plazmák előnye képminőségben mint volt 3-5 éve amikor tényleg megérte azt venni. Szerintem manapság ha valaki nem száraz adatok és 0,04 es Cd értékekre izgul akkor bőven jól járhat egy JÓ minőségü
    2000-2400 as contrasztaránnyal bíró LCD vel akár még 50 colban is

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Gicz #31 üzenetére

    De fogadni mernék egymás mellett délután félhomályban sem mondanád meg melyik a plazma mert a 0.05 ös CD is olyan kicsit nem beszélve esetleg egy átlagosan megvilágított szobáról, nappaliról ahol nem lövi ki senki a napot mert te filmet nézet pl du 4 kor :)

    Persze száraz adatokban igazad van azt nem vitatom csak szemre normál használat mellett ez nem jön ki. csak teljesen lesötétített szobában az meg ez esetek legkisebb százalék az emberek életében

    FefeeX: De szépen ki tudod forgatni a szavaimat és kiragadni a mondatokat a kontextusból ügyes :)

    Mellesleg mért lenne az jobb ami többet fogyaszt kb háromszor és szemre meg nem jobba képe? azért mert száraz adatok azt mondják?
    csak hogy azok olyan dolgok amiket műszerrel kimérhetsz de szemed nem látja csak teljes sötétben

    UI: Igen a helyesírásom hagy kívánni valót de ez nem is egy helyesírási teszt vagy hivatalos levél :D szóval nem nagyon törődöm vele.

    én tőlem mindenki azt vesz amit tud meg akar csak hagyjuk ezt marketing szöveget hogy így meg úgy plazma feketéje meg a kontrasztarány amit megint csak számolunk. Egy adat asok közül. És ha le merem írni hogy menyivel többet fogyaszt meg hogy beéghet (már nem annyira jellemző mint régen) akkor mindenki fel van háborodva hogy trollkodok meg hogy sajnálom tőlük közben csak párhuzamba állítom a pozitívumok mértékét a negaítívumokkal. Amik már régen nem annyira pozitívumok felé billenek mint azt sokan látni szeretnék és ezt nem csak én látom így hanem sok sok vásárló meg nem melleseg a pana is :)

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz FefeeX #43 üzenetére

    Jólvan nem is írok inkább már semmit mert nem lehet meggyőni a nagyérdeműt mert azt látják amit látni akarnak nem véletlen egy plazma topicban hogy merek én lcdről írni vagy a hátrányokról beszélni egyből
    5 en ugranak az embernek hogy dehát én látom 10 akkora feketéje van :D
    Hát akkor lássad :D Én megnéztem és nem láttam és azt vettem aminek ugyan olyan szép színei voltak csak harmadát fogyasztotta.
    Azt nem írom hogy helyet is kevesebbet foglal merft azt pl pont lexartam ha jobb lett volna én is plazmát veszek de megnézetem és nem volt jobb. De az is lehet hogy rosszhelyen néztem dehát egy tv ért csak nem fog az ember felutazni pestre hogy megnézze a csudibutikokba plusz 15k ért :D elolvastam a teszteket is és azt senki ne mesélje hoyg megmondja egy átlag nappaliban átlag félhomályban hogy melyik a plazma mert ezt nehezen hiszem a 0.04 CD annyira kicsi hogy nehezen hiszem hogy szabadszemmel ezt valaki megmondja nem korom sötltben

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Reggie0 #49 üzenetére

    erre írtam egy hosszabb választ de eltűnt nincs kedvem még egyszer végigpötyögni az egészet lényeg hogy ja de sokan mások sem.

    A házas példa meg nagy butaság de ezt is leírtam hosszaban csak ez is eltűnt :S

    Lényeg hogy szivesen megnézném valahol ezt különbséget mert boltban tényleg nem láttam Szombathelyi vagyok.

    szerk: Jenő erre nem is gondoltam :D baszus lehet hoyg az olajradiátor helyett egy plazma tvt kellett volna venni pluszba XD

    megyek be is adoma családnak :D (viccelek)

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

Új hozzászólás Aktív témák