Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flamich76

    tag

    válasz this is life #25 üzenetére

    Az a baj, hogy ilyen világ működését feltételező kijelentéseket nem szabad egy ilyen nagyon eltorzult piac alapján meghozni, mint amilyen a mi kis hazai környezetünk.

    Ha nagyon össze akarod hasonlítani az olcsó jános almát és a nem túl baráti áron árult win rt-ket, akkor érdemesebb egy a világot jobban meghatározó piacon tenni azt. Persze ez nem fog senkit boldogabbá tenni itthon, mert ettől még nem lesz itt jobb, de talán több információval fogunk rendelkezni a jövőbelátáshoz.

    Szóval, az olcsó jános alma ipad 64Gb WIFI az pont $699. (US store ár)
    Surface RT 64Gb + touch cover az szintén pont $699. (MS Store)
    Google Nexus 10 (Wi-Fi only, 32 GB) $575. (Amazon)

    Szóval az ár épp véletlenül pont egyezik.
    Csak az RT-hez kapsz pluszban egy "dokkoló"-t vagy minek hívjam billentyűt és egy Office 2013 RT változatot.
    (Nexusból, nemtudom van-e 64Gb?)

    Persze hardverben még lehet hasonlítgatni (felbontás, memória, sebesség, mitököm), de alapvetően mindegyik tökéletesen megfelel arra a célra, amire készült.

    Ami döntő lehet, ha nem vagyunk fanboyok, az az, hogy a mögötte álló három szolgáltató mit tud felmutatni. És itt ilyenekre gondolok, mint:
    * felhős szolgáltatások (tárhely, szinkronizáció, irodai csomag)
    * integrációs lehetőségek (az adott cég saját világában az adott termék miként bír a többi eszközzel kommunikálni)
    * multimédiás szolgáltatások (zene, kép, könyv, ilyesmik)
    * térkép
    * kommunikáció (email, naptár, kép, akármi)
    * store
    stb...

    A store mondjuk sztem eléggé marginális. A jobb alkalmazásokat mindegyik szolgáltató alap szolgáltatássá fogja alakítani, a többi meg hááát, kinek mi az ízlése.
    Kivéve a játékokat, ami ugye még érdekes lehet a többségnek.

    Nnnna. Szóval ez az én meglátásom, szerintem ebből kellene a világ jövőjét meglátni.
    És nem abból, hogy itthon a fostos win 8 phone rt atom az 100e-rel több, mint a szipad)
    ;)

  • Gusztáv

    addikt

    válasz this is life #25 üzenetére

    Azért amíg nincs fullos AD támogatás ezekben a gépekben, addig vállalati környezetbe nem teljesen illeszthetők. Persze lehet ActiveSync-el mókázni, de azért az félmegoldás. Ebből a szempontból egy Win 8 Pro-t futtató táblagép sok előnnyel rendelkezik. A SAP külön vicces lenne, tekintettel hogy R3 gui-ja valahol a 90 évek szintjén megrekedt.
    Otthoni felhasználásra én sem látom sok értelmét a x86-os tabletnek, ha lejjebb csúszik a Win RT-s gépek ára, szerintem azok fogják betölteni ezt a szerepet. Ha belegondolsz, az Xbox, otthoni PC, WP8 és a Win RT elég szép kis ökoszisztémát alkot.

    [ Szerkesztve ]

    Laci

Új hozzászólás Aktív témák