Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Jó kis írás! Kíváncsi lennék mi az a minimális karakteres felületű rendszer amit össze lehet hozni így. Nekem <32MB lenne a cél. :U

    Egyébként én is saját Linux készítésével próbálkozom, bár én inkább Embedded témakörben kutakodom. Elég sok nap próbálgatásom benne van a buildroot nevű eszközben (sajnos még az alap linux dolgokban is volt nem kevés hiányosságom, de így legalább volt valami ami miatt egy rakás dolognak utánanéztem), végre valahára szinte minden benne van, viszont olyan dolgokon akadok el mint pl. a Huawei E220 -as modem beüzemelése. Elvileg a >2.6.20.x kernelek ezt magától elintézik, gyakorlatilag pedig ha rádugom az elkészült rendszerre a modemet akkor ugyanúgy SCSI CD-Rom -nak ismeri fel. :Y A modprobe meg hasonló parancsokat meg a modules.def hiánya miatt nem lehet elindítani, bár lehet hogy ezt a lefordított kernel mellett találom és be kellene másolnom valahová. :F Egyenlőre itt tartok. Remélem lesz ez még jobb is. Ja igen, a rendszer most 4-5 MB, ami azért nem semmi :D Pedig van benne parancs értelmező, SSH szerver, PPP cuccok, iptables, dnsmasq (ez lehet nem is kell majd), illetve a busybox összes cucca, a kernel pedig még egy univerzálisan lefordított valami, majd ha haladok akkor ki akarok belőle gyomlálni mindent hogy csak a célhardver specifikus dolgok legyenek benne. Remélem nem baj hogy ezeket most ide leírtam. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák