Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jerry311

    nagyúr

    válasz #41133696 #26 üzenetére

    Tízmagos dinnyét legfeljebb szerverbe meg munkaállomásokba vesznek. Felhasználói piacon nagyon rétegigény. Legalább is amíg lejjebb nem viszik az árakat.

  • Malibutomi

    nagyúr

    válasz #41133696 #26 üzenetére

    Nem hulye am az intel hogy titokban 5 generaciot elore fejlesszen parhuzamosan iszonyat penzen (ugye jopar ev egy proci kifejlesztese), ha nincs ra szukseg. Biztos hogy fejlesztes alatt van a kovetkezo mar, de nem dugdosnak tobbfele mar keszen levo procit.
    Ugyhogy a "titkos project"-et szerintem lehuzhatod a listadrol.

  • MiklosSaS

    nagyúr

    válasz #41133696 #26 üzenetére

    1.

    Az Intel mumusa nem az AMD hanem az ARM. Magasrol tesz az intel arra hogy egy kicsi szegmensben mit lep majd az AMD. Ultra mobilokban ugysem lesznek meg utos processzorjai jovore, nem szabad abrandozni.
    A nagy penz nem az asztali processzorokban van. Az AMD most probal valamit csinalni, kinlodni hogy menekuljon a csodtol. Es lehet sikerul nekiek legalabb CPU fronton valami letenni az asztalra.

    2.

    Az AMD-nek most nagyon villantania kell valamit, mert az AMD nev mint processzor gyarto lassan nem letezik. Az emberek amikor meghaljak az AMD nevet akkor a bulldozer jutt az eszukbe. Nekik most verz izzadva ujra fel kell futattniuk a nevuket, ujra az Intel alternativakent kell majd oket emlegetni...es nem lesz laza munka. Nagyon megcsorbult a nevuk...szinte a fanatikus AMD lovagokon kivul ertelmes ember az utobbi 2-3 evben nem vasarolt AMD CPU-t (es ezt csak az IGP nelkuli processzorokra ertem)

    3.

    Egyelore meg majdnem semmit nem mutatott az AMD. Csak egy csippet teszt, reklam, marketing, igergetesek. Az Intel az utobbi 5-6 evben hozzta amit megigert. Bizonyitott!

    4.

    Az Intel sem hulye. Lehet hogy mar a 9700K prototipusat tesztelik....azert mindig par lepessel elorebb volt fejlesztes teren.

    (#29) jerry311: mainstream/jatekso vonalon egyelore az eros 4 mag a legjobb. Persze van par jatek ahol meg vannak mozgatva a 8-12 szalak is, de az nagyon keves.

    (#31) Malibutomi : ezt biztos forrasbol tudom, hogy amikor kiadtak peldaul a 2600K-t (sandy bridge) akkor mar keszen voltak az ivy bridge szeriaval, es teszteltek a haswell prototipusat.
    Az Intel azert nem siet mert nincs miert. A 7700K sem jott volna ki ha a ZEN egyszalon is utos lett volna, vagyis konkurenciat jelentett volna a skylake-nek...nem erdekes hogy miert nem volt egy c/c teszt sem? Kivancsi lettem volna egy 3.4 GHz ZEN vs 3.2 GHz Broadwell-E tesztre, egy egyszalas CineR15 nekem eleg lett volna. De nem..miert? Mert lehet hogy gyengebbek c/c-ben...na ezert nem siet az Intel.

    (#33) Varoz : annak idejen azert vertek romma az Intelt mert az Intel benazott a NetBurst-al, igy az AMD kedvezo helyzetbe jutott . Szerinted ha nem lett volna a NetBurst hanem egybol a Conroe (aka Centrino) jott volna, akkor lett volna eselye az Athlon 64-nek ?

    [ Szerkesztve ]

    ~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

  • Recon666

    Közösségépítő

    válasz #41133696 #26 üzenetére

    Az AMD-nek is vannak 16 (fizikai) magos processzorai 240e ft körüli áron, kb hasonlói a felhasználói réteg mint a 10 magos processzoroknál. Nagyon csekély, szerver vagy munkaállomásra leginkább.

    Mondom én mint egy Xeon E3 tulaj :D

    [ Szerkesztve ]

  • ronaldo

    őstag

    válasz #41133696 #26 üzenetére

    Ne felejtsük el, az AMD-Intel harcnak van egy szintje egymás között, meg van a fogyasztók szemével.

    Én pl. magasról teszek rá, hogy 10%-al jobb lesz-e adott Intel konkurens cpu-val szemben a Ryzen vagy sem, ha ettől függetlenül bezuhannak az árak. Én, és minden fogyasztó ezzel csak nyer.

    Másrészről ugye azt tudjuk persze enélkül is, hogy elég jelentős "luxusprofit" van az Intel i7-es (és i5-ös) procijain (a lakóságira gondolok, nem a tízmagosra :) ), így az is kiderülne, hogy valójában mennyi.

    Ha szemtelenül sok pénzről beszélünk (nagyon levinné az árát az Intel), annak lehetne egy olyan kontraproduktív hatása, hogy az emberek akár felmutatnák a középső ujjukat, hogy mi a francért került nekem 2x annyiba a konfigom?!

    Én is (mint szerintem sokan mások) csak azért vannak Intel vonalon most, mert nincs reális AMD alternatíva. Ha lesz, én váltani fogok.

Új hozzászólás Aktív témák