Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #35193216

    törölt tag

    válasz bambano #440 üzenetére

    Pesten relatív sokkal kevesebbet kell utazni, mint vidéken. Mármint úgy relatív, hogy ha ugyanazokat a dolgokat kell elérned. Pesten 1 órás körben 1,5-2 millió ember él, ennek megfelelő (sőt vidékhez képest több) potenciális munkahely, iskola, szórakozó hely, színház, kulturális program, stb., stb. Ugyanez vidéken, ha Budapesttől távol nézzük, 2-3 órás kör autóval, ráadásul ott csak autóval lehet a legtöbb irányba normális időn belül, míg a fővárosban jó tömegközlekedés van.

    Én egy 60 ezres városban születtem és nőttem fel, egy ugyanekkorában jártam egyetemre, és egy 150 ezresben éltem 5 évet, mielőtt Pestre költöztem. Ha úgy gondolkodnék, hogy csak fél órán belül gyalog vagy tömegközlekedéssel elérhető munkahelyek jöhetnek szóba, akkpr a jelenlegi külső kerületi lakhelyemről sokszor több potenciális munkahely közül valaszthatok, mint a korábbi lakhelyeimen tehetném. Csak nem így gondolkodok, 1 óra még belefér katefória, ha messzebb jobb munkahelyet találok. De csak tömegközlekedéssel, autóval nem szívatnám magamat napi 2*1 órával, Budapesten különösen nem.

Új hozzászólás Aktív témák