Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    A felméréseik alapján az emberek 58 százaléka tervezi okos otthonnal kapcsolatos eszköz vásárlását a következő két évben.

    Ez lehet egy okos izzó is... :U

    Az okos otthon terén a fő gond, hogy még mindig nem tudják igazán, mit is akarnak a vevők. Távolról befolyásolni a házuk fűtését/hűtését? Ehhez csak az otthoni Wifi hálózatra csatlakozó termosztát szükséges.
    Távirányítható világítás? Jó poén ideig-óráig, de akinél én láttam, ott is egy hét után már megunták, és az okos izzók sima fényforrásként üzemelnek tovább.

    Az integrált tűz- és betörésvédelem, kamerarendszer még nem is lenne rossz megközelítés, ám egyfelől ezek egy része már jó ideje elérhető (hovatovább a legtöbb NAS-nak van ilyen funkciója), másfelől ezzel jelentősen nő a sebezhetősége is a rendszernek.

    Szóval én ezt a Smart Home dolgot egy jó kis buzzword-nek nevezném, valódi hasznos tartalom nélkül.

    Szintén jelentős tényező, hogy a GfK kutatásai szerint a középkategória tovább növekszik a világ számos régiójában, vagyis egyre többen tudják majd megvenni ezeket az eszközöket.

    Ez nem középréteg akar lenni? :F

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák