Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #71321344 #24 üzenetére

    Nem csak Neked met a re:

    Miért van az, hogy a lassan 60 éves szüleimnek sose okozott problémát egy könyv beszerzése/hordozgatása? És a mai napig baromira sokat olvasnak mind ketten. Sose volt problémájuk azzal, hogy ritkaságokat szerezzenek be. A könyvek tartósságának meg nem ott van vége, hogy besárgul a papír, mert attól függetlenül még mindig tökéletesen lehet olvasni azt. Az 1000 könyvből 100 év alatt 75 darab marad meg állításnak meg az a bökkenője, hogy ebben minden ponyva, minden fos benne van. Illetve az is hozzátartozik, hogy külföldön kivágják a megunt darabokat a kukába, nem képesek antikváriumban vásárolni/odavinni a régieket. Pedig rengeteg on-line antikvárium létezik már. Ezek fejében megjósolom, hogy a következő 1000darab legyártott ebook olvasó 80%-a szintén a kukában végzi a következő 5. évre. Ennyit a kimutatásokról.
    Ennek ellenére igenis van helye ezeknek az eszközöknek. Csak sajna ma minden a pénz és a profit körül mozog. Ennek köszönhetjük a sok természeti katasztrófát ami manapság ér minket. Így nem az a szempont, hogy értelmes dolgokat gyártsanak hanem csilli-villi szarokat. Eme termékek tökéletesen helyt kaphatnának az oktatásban(extra erős, strapa kivitelben), az olyan területeken ahol évente, vagy sűrűbben változnak meg a leírt dolgok(kutatások, tudomány, egyéb olyan szakterületek amik még felfedezés alatt állnak). Nem volna ez rossz dolog. Csak rossz felé viszik. A másik amit Tonic is írt a "mert ez kell neked" hozzáállás. Aminek következtében pont azt az értékét veszíti el a dolog amiért kitalálták. Környezet védelem (papír és gyártási melléktermékek).
    Józan paraszti agy által diktált magán véleményemet olvashattátok!

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz dabadab #30 üzenetére

    A régi rendszerben még tiltott könyvekről is beszélnek a népek, annak idején a másolt példányok hogy jártak kézről kézre. Igaz ma már nem így tiltanak be könyveket. Erre sokkal megfelelőbb egy lejárató média kampány, vagy egyéb megoldás, hogy a szerzőt tönkretegyék.
    Igen, van hogy hónapokig nem jut hozzá könyvhöz valamelyikük, mert csak ritka példányról van szó. De addig míg keresi a könyvet még van 1000 másik amit el lehet olvasni. Hány millió könyv van a világon? Miért pont kizárólag csak azt az egyet szeretnéd elolvasni? Lehet, hogy keresés közben rátalálsz olyan darabokra is amikről fingod se volt. Persze ezt lehet sokféle képen nézni. Az hogy van náluk két-három könyv nem okoz gondot. Anyámnak van hátizsákja, apámnak meg kézitáskája.

    re.: Cathfaern
    Részben igazad van. Részben Jim meglátta, hogy busman vagyok ;) azaz szívesebben élnék egy elektronikától mentes világban. De most mehetnénk vitázni egy másik témába, mert szerinted ez biztos hülyeség, illetve ha igazán ezt szeretném akkor ezt is csinálnám. De ez nem igaz, illetve leírtam, hogy szerintem kinek van/lehet szüksége ma egy ilyen készülékre. Illetve a kínaiak se fémmel esznek, hanem bambuszból készült pálcikákkal. Sajnos manapság ott is nagyon terjed a nyugati hülyülizmus és váltanak át villára meg egyebekre. Ennek köszönhetően (kimutatható, de nem keresem meg a cikket erről, mert nincs kedvem játszani ezt az értelmetlen vita játékot) csökevényesedik a kézügyességük. Szal minden rosszban van valami jó és minden jóban van valami rossz. Azaz találjuk meg a helyét ennek az eszköznek. Használjuk értelmesen és ne akarjuk helyettesíteni és kiiktatni a papír alapú könyvet.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz dabadab #38 üzenetére

    a világnézetemet OFF móde-ban írtam, töbebt erről nem vitázok itt, mert értelmetlen, főleg egy PC agyú(elhiheted ÉLn is kocka vagyok) fórumon
    Próbáld ki az atombombát, hogy megtudd, vajon van-e értelme vagy sincs. Marha nagy tudás szükségeltetik ahhoz, hogy az ember beleélhesse magát valamilyen szituációba. Biztos vannak helyzetek amikbe nehéz, de egy e-book olvasó birtoklása elég könnyű képzelgés.

    Már elhangzott jó pár, hogy miért ne. Nem írok többet. A vitázás fórumokon értelmetlen. Az emberek nem képesek úgy írni, mint beszélni. Szerintem jó dolog lehetne ez a fórum dolog de sok mindenre alkalmatlan. Mint pl vélemények ütköztetésére. Amikor látok embereket vitázni itt, az esetek többségében mintha két kő beszélgetne, egyik se tud változtatni.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz dabadab #41 üzenetére

    Nem ezekre gondoltam. Csak a gyártással kapcsolatos mizériákra. Azaz, mivel ez IT ezért minden évben jön az új és újabb fejlesztés. Ami azt jelenti, hogy a "fejlett" nyugati országokban - ahol annyira nyomják a szelektív hulladékot és többi "marhaságot" - évente fognak újat venni a régit meg kivágják a kukába. Szerintem ha igaz is hogy "a Li-ion akkuk nem kulonosebben kornyezetszennyezok" akkor is válogatás nélkül megy a kommunális hulladékba, vagy jó esetben az elektromos/vegyi kukába. A mai termékek minősége ott bukik el, hogy ami még talán jobb fajta is azt is hazavágják a használattal, mert igen kevés ember képes pl akku kímélő üzemben működni. Nem egy 1-2 éves laptop akku halálát néztem végig. Végül is igaz, csak a környezet romboló hatást tudom felhozni. De ez él a könyveknél is. Köszönhetően a felhasználásukat.
    Az a sok értéktelen szenny ami a boltok polcain hever, az a rengeteg ajándékként vásárolt, de soha az életben el nem olvasott könyv, az a rengeteg egyszer olvasott aztán szemétben landolt darab. Igen. Tényleg... mindegy mit csinálunk, mit gondolunk, nem kell ragaszkodnunk ahhoz, hogy mi hogy van, ha valaki akar tenni az egy e-book olvasóval is képes lesz odafigyelni és zöld maradni.
    Aztán vannak akiknek könnyebb a könyvet elkezelni mint a kütyüt. Illetve el tudom képzelni, ahogy fejlődik a technika és megjelennek az e-book vírusok. Számomra az analóg sok esetben egyszerűbb mint a digitális. Ez viszont szubjektív!!! Ez számodra nem negatívum.

    re: (#45) CPT.Pirk
    Ha fórumon nem szabad beszélni a warez-ről akkor legközelebb csak akkor említsd meg az 563 könyves gyűjteményedet, ha az mind jogos tulajdonodban van. Nem ítélkezem, ne értsd félre! Mivel fogalmam sincs, hogy tettél szert a gyűjteményre. Csak mondom.

    re: (#40) opr
    Árakra: könyvtár/antikvárium/kölcsönkérés/ajándékozás. Mellesleg az e-book -ok sincsenek ingyen, így elbukott a számításod. Illetve ha jól elterjednek majd az elektronikus könyvek, még pedig annyira, hogy érezhetően visszaesik a nyomtatott olvasnivalók száma akkor ezeknek is felmegy majd az áruk.

    re: (#36) Cathfaern
    Mobilom is csak azért van mert a társadalom elvárta tőlem. Bankkártyám is csak 3 éve volt, mert ott ahol éltem nem volt mód arra, hogy kp-ben vegyem fel a fizetésemet(külföld). Maradi vagyok, sajnálom. Sok minden olyan dolog van a világon amire nincs igazán szüksége az embernek. A családomnak nincs TV-je, nincs kocsink, DVD lejátszónk, laptopunk és rengeteg felesleges cuccunk. De sok olyasmink van ami szükségszerű számunkra. Mint pl a fúrógép amivel dolgozunk és megtehetjük azt, hogy ha valami elromlik itthon akkor nem kell szerelőt hívni, hanem megoldjuk magunk. Sajnos ma sok esetben eltorzultak a dolgok. Mikor napsütésben, egészséges felnőtt emberek kocsival mennek boltba, ami innen 300m-re van. Szükség.... mikor belépsz legközelebb egy multi áruházba akkor próbáld összeszámolni azokat a termékeket amikre igazán szükséged van. Ha összeveted a megtalálható termékek mennyiségével biztos elképedsz majd. Aztán még az is elképzelhető, hogy talán lenne még pár dolog amiről le tudnál mondani a listádból egy élhetőbb világért.

    Nem szedek drogokat. Szimplán úgy gondolom, hogy ha mindenki lemondana egy pici luxusról a világban, akkor már jobban élhetnénk mindnyájan.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Huma #49 üzenetére

    Ezt írtam:
    "igenis van helye ezeknek az eszközöknek" "Eme termékek tökéletesen helyt kaphatnának az oktatásban(extra erős, strapa kivitelben), az olyan területeken ahol évente, vagy sűrűbben változnak meg a leírt dolgok"

    (#48) dabadab:
    akkor biztos álmodtam mikor francia országban volt 3 mikrónk 2 hűtőnk meg egy rakat pc-nk, és rengeteg egyéb szemetünk, ja és mellesleg szinte mind karcmentesen új volt... szemétből. Vagy mikor Dániában szedegettem össze a motyókat az utcán, olyan dolgokat amik gyárilag voltak még csomagolva de kidobták mert rájöttek nem kellett volna megvenni és csak porosodik (úgy gondold el, hogy rengeteg dologról van szó, nem csak egy két vacakról, nem CSAK arról amit a hirdetésemben látsz, nomeg annak is a legalját adom el, az igazán jó motyókat barátoknak, rokonoknak ajándékoztam)... ezzel a termékkel az a baj, hogy mindenki meg fogja venni a marketing rizsának köszönhetően és nem csak arra fogják használni amire igeazán szükséges volna, mellesleg nem is örülsz, hogy beláttam, igazad van? Csak egy ellenérvet tudtam felhozni.

    (#52) Vladi :
    Ne szórakozzunk egymással! Mind ketten tisztában vagyunk vele, hogy ez nem így megy. De ha csoportok (nagy létszámban) összefognának, akkor bizony lehetne csinálni öko falvakat meg egyebeket. Ahol mérséklik a jó népek az áramtól való függést. lehet ragozni, csak értelmetlen a PH! fórumán, mert itt mindenki pc függő, így nem lehet érdemben vitázni, főleg ha mindenki csíp, mar, harap, rúg, nevetségessé tesz, stbstbstb

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák