Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Jim Tonic #18 üzenetére

    Jaaaaj.
    Amit másra is lehet használni, az pl. a telefonom. Gyönyörűen lehet rajta olvasni, mert kezeli ezeket az ebookokat, de csak olyan max 45 percig, tovább nem bírja a szem, meg ugye az aksit is eszi a folyamatos háttérvilágítás, ezért pl. hosszú vonatozásra nem jó (pl. Pécs - Szombathely, 4,5 óra. Zánka - Pécs, 6 óra fölött). Kicsit nagyobb képernyős dolog egy PDA, de a szituáció ott is ugyanez. Más eszközöm per pill nincs, ami képes lenne vinni, az asztali gép képernyőjén meg egyszerűen nem jó szöveget olvasni.

    100 éves könyv. No, azért a 10-20 év körüli könyveken már látszik a papír sárgulása, meg jellegzetes szaguk lesz. Arról nem is beszélve, hogy 100 év alatt sok minden történhet, beázás, dohos helyen tárolás, meg a szimpla elhasználódás stb...

    3 év... Már most megmondták.
    3 év az rohadt nagy idő ebben a szakmában, de ha maga a netbook el is tűnne, akkor is lesz helyette valami olcsó, és nem túl nagy méretű cucc, mert attól még igény lesz rá, max más lesz a neve...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Polemius

    aktív tag

    válasz Jim Tonic #18 üzenetére

    Talán tényleg át kellene gondolnod, meg kicsit utánanézned leginkább.

    "A természetes fény teljesen más, mint a mesterséges."
    Most vagy csak napfénynél olvasol könyvet, vagy inkább abszolút fogalmad sincs, miről is beszélsz. Ezek az eszközök nem világítanak. Ahogyan egy papír sem. Külső fényforrás (napfény, lámpa) kell, hogy olvasni tudd.

    "Egy egész rakomány könyv sem árt annyit a természetnek, mint egyetlen akkumulátor."

    Nyilván teljesen tisztában vagy a pontos gyártási technológiával mind a papír könyvek mind a könyvolvasók esetében.
    Kérlek, oszd meg velünk is, hogy pontosan milyen környezetterhelést jelent egy ilyen készüléket előállítani, és milyet mondjuk 5000 könyv.

    "Egyszer legyártasz egy könyvet, száz év múlva is könyv lesz."

    Jellemzően nem: "Egy-egy papírkönyv 1000 példányából ötven év elteltével átlagosan 75 marad fenn."

    Menj be egy antikváriumba, néz meg hány 100 éves könyvet találsz, milyen áron és milyen állapotban.

    "Milyen valós igény van rá? Semmilyen."
    A tapasztalatok nem ezt mutatják. :)

    "Ettől az életed semmivel nem lesz jobb vagy könnyebb"
    Nem kell annyit könyvesboltba, könyvtárba járni, vadászni vagy előjegyezni a könyveket, nem kell antikváriumot túrni, nem kell még egy könyvespolcot venni, vagy azon agyalni, hová férne még pár könyv. Meg olcsóbb is 20-30 kötet "elfogyasztása" után.

    Aki sokat olvas, annak megéri. Persze, aki a kötelező olvasmányok óta semmit nem olvasott, vagy évente 2-3 könyvet olvas, azoknak nem. Nem is ők a célcsoportjuk.
    Ahogyan a nagyméretű HD tv célközönsége sem az, aki szobaantennával nézi a királyi tv-t.

  • dabadab

    titán

    válasz Jim Tonic #18 üzenetére

    Ezek az e-olvasok abban kulonboznek a tobbi cucctol, hogy nem LCD (vagy OLED) kijelzojuk, hanem e-papir, ami nagyjabol ugy nez ki, mint a sima papir es nem kerul energiaba az adott helyzetenek a fenntartasa es pont emiatt adnak realis alternativat a papirkonyvekre. Azt meg szerintem mindenki tudja, akinek nagyobb mennyisegu konyve van, hogy mennyire maceras a papirkonyv: nehez. sok helyet foglal, porosodik stb, ha ettol a nyugtol sikerul megszabadulni, akkor igenis konyebb lesz az eletem.
    Ja, es a Li-ion akkuk nem kulonosebben kornyezetszennyezok.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák