Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    Én nagyon örülnék neki, ha csak elektromos autók kóricálnának a városban, sokkal jobb lenne úgy az élet, hogy reggel és este nem a kompletten beállt Budapest és agglo pöfögne szét egyszerre mindent. Főleg mióta mindenki is kiköltözött és onnan jár be, ülve a kétszer akkora dugókban.

    De.
    Már a kezdetek óta ugyanazt hajtogatom. Amíg nem lesz új akku technológia, addig véleményem szerint ez nem tud olyan mértékben elterjedni, mint ahogy az EU akarja.

    Jelenleg nem megoldott az, hogy 5 perc töltéssel mondjuk legalább 150-200 km hatótávra feltölts egy villanyautót. Amíg ez nem lesz megoldva, addig ez egy jelentős probléma és gát.

    Évek óta olyan értelmetlen válaszokkal jönnek csak, mikor ezt a kérdést feszegetem, hogy a villanyautót éjjel kell ám tölteni otthon... Mennyire kell már a saját buborékba zárkózni az ilyen válaszokhoz?

    Csak Budapestet nézve mennyi autó parkol utcán. Rengeteg. De az összes város ugyanez, rengeteg a lakás.
    Ők engedjék le a hosszabbítót az emeletről éjjelre? Mármint a szerencsésebbek, akik az ablakuk alá tudnak állni. :DDD A többiek így jártak.

    Olyan választ is kaptam, hogy nincs ezzel gond, majd minden parkolóhelyre lesz kivezetve egy töltőpont. Én erre azt mondom, hogy a jelenlegi állás szerint, amilyen a világ, a gazdaság, meg úgy alapban milyen közmű fejlesztések "vannak" egy-egy adott városban, ez kb a mission impossible még nagyon nagyon sokáig. Egyelőre ott tartunk, hogy egy épkézláb, kátyúmentes úthálózatot nem tudnak összehozni évtizedek óta. Budapest egyes részein szintén évek óta az van, ha jön egy nagyobb felhőszakadás, hogy órákon át küszöbig érő vízben állnak bizonyos útszakaszok. Még a vízelvezetési problémát sem tudták megugrani évek alatt.

    Nagyon nincs előttem a kép, hogy gigaberuházásokkal a lakótelepek, lakóparkok, egyéb parkolók A-Z-ig való feltúrásával hozzák fel a két fehér csík közé a töltőpontot, amelyre rácuppansz. Aztán odaballagsz a központi terminálhoz, ahol intézed a fizetést, miegyebet. Persze ilyen terminálból is kellene kb alsó hangon 200 méterenként egy.
    Ja és persze rengetegen mikor hazamennek parkolóhely sem jut nekik a felfestett fajtából, hanem ledobják oda az autót, ahol épp van hely. Útkanyarulat, járda, árokpart stb. Ők így jártak. Sok helyen meg felfestett parkolóhelyek sincsenek, pl belvárosban komplett utcákban van az, hogy állsz félig a járdán és ennyi. Oda hogyan telepítsenek töltőpontokat?

    A jelenlegi autómennyiséget feltételezve ez szerintem nem járható út. Persze ha fele ennyi autó lenne, akkor talán.

    Az meg nem opció, hogy Béla megveszi a 10 éves EV-t csillió Ft-ért, aztán áll be a kútoszlophoz, ahol ketten vannak előtte. Mert akkor Béla nagyon sokat fog várni.

    Alapjában már ott vicces ez az egész dolog, hogy az EU ezt most így nagy keménykedve kitalálta, hogy 2035, a világ számos más pontján meg sz@rnak bele és nem csak a fejletlen országokban.

    Én a legvalószínűbb forgatókönyvnek azt tartom, hogy majd ahogy közeledik a határidő egyszer csak változik a kommunikáció, hogy jóvanna mégsem kell ám 2035-ig.

    A szemünk előtt zajlik épp az, hogy eddig jaaaj mindent betiltunk, ami környezetszennyező módon állít elő energiát, most meg azt sem tudják az országok hova kapjanak. Kb mindegy mi az, csak energia legyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák