Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Nem gondolom, hogy egy régebbi konfig tulaja majd pont ebbe fog invesztálni.
    Az okok:

    -Ha valóban régebbi a a konfigja, akkor azért mert:

    -Bőven elég neki arra, amire használja
    -Nincs pénze lecserélni és/vagy nem is akarja.

    Egyik esetben sem egy 40k körüli SSD-t fog újítani. A játékosok, akiknek a konfig többi része még bőven elég a "gémekre" azok VGA-t updatelnek. Sokan torrenteznek, ők terrás, vagy ennél nagyobb vinyót vesznek, vagy készülnek venni. Ne felejtsük el, hogy kisker áron lehet 12-13k-ért terrás hdd-t kapni. Tudom, hogy az SSD-t nem tárólási szempontból kell vizsgálni, de itt most a fontossági sorrendekről beszéltem.

    Ez az egész ssd fájó pont szerintem nagyrészt mindenkinek. Amennyien venni szeretnének, egy alacsonyabb árszegmensben hatalmas eladásokat tudnának generálni. Véleményem szerint 20k az a fájdalomküszöb, amennyit egy user belefeccelne egy 128 gb-os ssd-be.
    Mindenki tisztában van vele, hogy mekkora ugrást tud produkálni, de "40-50k+ pénz" baromira sok érte.

  • Geller72

    veterán

    válasz elfelejtette #26 üzenetére

    Egy IDE-s SSD többe kerülne annyival, hogy inkább vegyél egy satás bővítőt..:DDD. Ha csak azon múlna..a szegény sempron lelkivilága..;).

  • Geller72

    veterán

    válasz Fr3eWar #36 üzenetére

    Nem szívózásképpen, de ez kifejezetten a usert minősíti. A kultúrát a tudással nem mindenki szívja magába - tegyük hozzá, sajnos. Az alapkoncepció a következő:

    -User1 Pistike napi szinten tölt le a netről wargánya riléz gammákat, progikat, amik átlagosan napi szinten 50-100GB adat feltelepítését jelentik a gépre, cirka 1 millió fájl képében. Ezt Pistike valszeg még aznap le is törli, ha minden jól megy, talán az uninstallal, mer' nem teccik neki egyik sem. Kétségtelenül máshogy állna a dolgokhoz, ha általa megdolgozott Hungarian Forintért jutott volna hozzá. Nekem sem telik rá, ezért is értékelem még ennél is sokkal többre az adott árut. Valszeg, elég rövid intervallum kell ahhoz, hogy ezt az öngyi hozzáállást akármilyen atomstabil rendszer megunja. De sorolhatnám végtelenségig akármit felhozva példának, mert sajna ez az elfogadott morál. Van olyan általam összerakott rendszer, XP-vel, ami 2005 óta azonmód megy. Egy rendszert nem elég "felfosni", használni és karbantartani is tudni kell. Ez az, ami a mai felhasználói közösségnek csak igen kis százalékának sikerül. Egyrészt, mert nem is tud róla, ugyanis senki nem mutatta meg neki, mondta el, másrészt nem is érdekli a fent említett okokra visszavezethetően. Csak akkor nem értem, miért pont az ilyen single user pattog :F .

Új hozzászólás Aktív témák