Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szab.tam #42 üzenetére

    "az kapásból nem ventis rendszer..."

    természetesen "kapásból nem passzív rendszer"-t akartam írni...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • #65675776

    törölt tag

    válasz szab.tam #42 üzenetére

    Kérdés mekkora örvényt. Persze ha minden ventilátor szándékosan úgy van beállítva, hogy még véletlenül se szállítson érdemi mennyiségű levegőt, akkor értelemszerűen számítani fog a hőmérséklet eltérésből adódó sűrűségkülönbség (viszont alig lesz örvény). De ha ésszel van ez beállítva, akkor nem. Vagy nagyon minimálisan, azt meg a táp nem veszi észre. Az élettartamát sem befolyásolja, mert nem úgy tervezik a tápokat, hogy csak 20%-os levegő esetén üzemképesek. Egyébként meg a felső tápot is lehetne akár fejjel beépíteni, és akkor a probléma megszűnik teljesen.

    Alulról mindenképpen több port gyűjt be a táp, ugyanis nem létezik olyan porszűrő, ami rendesen szűrne. minél jobban szűr, annál kisebb a légáteresztő képessége, szóval ugyan úgy jobban kell pörögnie a ventilátornak.

    Egy számítógépház egyébként sem olyan eszköz, hogy lamináris legyen benne az áramlás, szóval örvény ígyis-úgyis lesz benne.

    "prim95"; "mint a linx vagy ibt" - nem futtatok ilyen baromságokat. Én használom a gépet, nem tesztelgetni vettem.

    "alámérő everest/aida" - Nem mérnek semmit. Csak a szenzorok által szolgáltatott (azaz mért) információkat konvertálják decimális mérőszámokra és SI mértékegységekre. Ha alacsonyabb értéket ad végeredményként, akkor az amiatt lehet, mert nem jó a konverzió. Ami leginkább abból következik, hogy a gyártók többnyire szándékosan nem a megfelelő konverziós tényezőket adják meg nekik.

    Érdemben csak egy előnye van az alsó tápnak: alacsonyabbra kerül a ház tömegközéppontja, így kevésbé borulékony. És ez minden vitán felül áll.

Új hozzászólás Aktív témák