Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egy-két

    tag

    válasz balazs1022 #86 üzenetére

    A többi nyelv alapból nincs betöltve a képfájlba, amit letöltesz, ezzel érik el hogy olyan minimális méretű, s az első Internetre jutása alkalmakor tölti le a többi nyelvfájlt, s akkor már kiválaszthatod természetesen a magyar nyelvet is.
    A config.txt pedig ha az sd kártyát beteszed egy laptopba, akkor a boot partíción érhető el, szerkeszthető. Vagy ha nem akarsz sd-t laptopba dologgal szütymölni, akkor SSH-n keresztül elérve a rendszered írásvédetten érhető csak el, s erre van a remount-os parancs hogy bele tudj szerkeszteni is :)
    Ja a bekötési ábra valóban egy teljes formátumú :) Raspberryt ábrázol, de tudni kell hogy az összes kiadott lapjukon ugyanúgy van a gpio portok kiosztása, így adekvát a jelen esetre is :) ha azzal mégis probléma adódna hogy melyik oldalról nézzük a pineket, akkor a cikk végén lévő általam használt Rpi Zero medialejátszó fotójáról megállapítható a helyes tájolása a pineknek :)

    Bármi kérdés esetén szívesen állok a rendelkezésetekre, csak eddig nem tudtam róla hogy itt ilyen aktív élet kialakult :D

    [ Szerkesztve ]

  • Egy-két

    tag

    válasz balazs1022 #86 üzenetére

    A Pi Pc-vel való kommunikálására 2 egyszerű módszer van!
    1. Beledugsz egy usb-s wi-fi adaptert a Pi zeroba, s utána kap egy ip címet, s az ip címén tudod elérni SSH terminállal.
    2. A cikkben az internet, hálózat kreálás résznél van egy link, valami gadgets, s a címe ha megnyitod az hogy Raspberry Pi Zero ethernet meg otg ilyesmi.
    Az megmutatja hogy pc-re kötve egy micro usb kábellel is át tudsz adni a Zeronak internetet, s utána ugyanúgy SSH terminállal eléred :)
    Ui. Ezt nem próbáltam személy szerint, de közel 101% hogy működik :)

    Az elsőt javallom, ha van otthon elfekvőben valami noname wi-fi adapter( s valljuk be az mindenkinél lesz).

Új hozzászólás Aktív témák