Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz pakriksz #32 üzenetére

    A 100Mbites ethernet sávszélességét is csak tuning után tudja rendesen kihasználni, ennél a prociál semmi értelme nem lenne gigabites lannak. Sata meg valószínűleg valami külön ic-t igényelne.

    Létezik ilyen arm-es cuccból jóval erősebb, úgy rémlik azokon megvan amit keresel, de azok jóval drágábbak is.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • azbest

    félisten

    válasz pakriksz #32 üzenetére

    Érdemes emlékezni rá, hogy a raspi előtt sokkal kevesebb hasonló árú alternatíva volt. Lehetett kapni board-okat, van aminek elég jó supportja is van, csakhogy azok kifejezetten fejlesztőknek szánt megoldások, sokkal borsosabb áron. Ahogy a pi megjelent és látták a népszerűségét, úgy indult be a többi hasonló megoldás gyártása is. A raspi-hez elengedhetetlen volt a broadcom SoC, amely elég olcsón elég sokat tudott és elég komoly tudású eszköz építhető köré. A kínaiak korábban mp4 lejátszóként árultak 80-200 usd körüli áron hasonló megoldásokat, amelyek mostanában az alapját adják az androidos kütyüjeiknek.

    Ha satára van szükséged, akkor a cubieboardot tudom ajánlani, bár a szoftveres támogatásról nem sokat tudunk, de elvileg képes például ubuntut vagy androidot is futtatni 49 usd + szállítás + áfa árért. Hopp, még most kezdték felfuttatni a gyártást, így erre még lehet sokat kell várni.

    A gigabites lan-t még a via vab-800 lapjánál sem kapod meg sajnos. De a via apc-n, sem az arm ds-en sincs gigabit.

    Ejj, pedig úgy emlékeztem valamelyiken van gigabit, de vagy nem találom, vagy azóta változott a specifikáció.

Új hozzászólás Aktív témák