Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathulhu

    addikt

    válasz b. #22 üzenetére

    Hetkoznapi ember kb mindent neten old meg. google ott van, facebook ott van, minden cloud ott van. Mostmar a zene is ott van es a TV is. Egyre kevesebb programot telepit az ember. Pl szamomra az office es az open/libreoffice is teljesen irrelevanssa valt, mert amire kell ott a google docs.
    Anyam egesz eleteben windowst hasznalt, azt is tanitooak neki 20-30 eve, de ha most kicserelnem alatta linuxra, szerintem fel se tunne neki, max hogy kevesebbet kell mergelodnie a windows 10 miatt :D
    A hetkoznapi ember a windows utan meg tudta tanulni hogy kell iOS-t es Androidot hasznalni, az appok is lekovettek ezt, manapsag mar majdhogynem mindegy, hogy milyen OS megy alatta. Leszed egy linux mintet es minden ismeros lesz neki, nem veletlen a legnepszerubb linux disztro par eve.

    Aki munkara hasznalja a gepet az nyilvan azt fogja valasztani, ahol a neki megfelelo eszkozok elerhetok.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • lev258

    veterán

    válasz b. #22 üzenetére

    Hogy mik a jövőbeli tervek, azt nem sejtjük. Annak idején a SteamOS + Steam Machines egyfajta konzolélményre volt hivatott, de akkor több rossz döntés miatt is csalódás lett. Most sokkal összeszedettebb, megfontoltabb lépések zajlanak.
    Amit még szeretnek ráhúzni a dologra, hogy így lesz egy menekülési útvonal (mind a szoftvergyártóknak, mind a felhasználóknak), ha a Windows áruházát szigorúbban elkezdenék erőltetni.

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • Cifu

    nagyúr

    válasz b. #22 üzenetére

    Én például azért kezdtem el kb. egy éve Linuxozni komolyabban, mert elegem lett a Win10 folyamatos update marhaságaiból. Plusz a kezelőfelület terén az a nagy harci helyzet, hogy az M$ a mai napig nem tett rendet a portáján. Lásd vezérlőpult vs. gépház. Mi a francért nem írtja ki a Metro Modern kezelőfelületet írmagostól végre? :F

    Az pedig már csak a margóra, hogy irgalmatlan ronda a Win10 (vagy 7 éve, hogy egy ismerősnek felraktam egy Win7-est, mindenféle sallanggal, két hete keveredtem megint elé, és megdöbbentem mennyire kellemesebben néz ki, mint a Win10, bakker fájdalmas a visszafejlődés... :U ). Most Kubuntut használok, de az elmúlt időszakban volt XFCE és Unity is. Órákat el tudtam szórakozni azzal, hogy úgy nézzen ki a GUI, ahogy én szeretném. Ez pedig valahol kiveszett a Windowsból...

    Hogy miért telepítene valaki Linuxot Win10 helyet amúgy? A kérdés inkább lassan az, hogy miért ne? Egy nagy csomó dologban jobb a Linux, mint a Windows (testreszabhatóság, erőforrás-felhasználás, stb.). Tényleg csak a Win-only programok, és eddig a játékok voltak a visszatartó erők, no meg az olykor problémás Linux driver-szituáció.

    Ettől függetlenül a Linuxnak is megvannak a háklijai, én is vertem a fejem a falba néha, hogy miért hiányzott ez nekem. De ha a nagy gépemet egyszer lecserélem (ahogy most kinéz a Cyberpunk 2077 előtt nem lesz miért), alapból Linuxot fogok rárakni..

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #22 üzenetére

    Láttál már SteamOS-t működés közben?
    Én épp a hosszú hétvégén próbáltam ki, és kb. olyan, mint az OpenELEC, csak épp nem Kodi-ba bootol, hanem Steam-be. Az OS nem "látszik ki" a Steam felület alól, csak ha külön engedélyezed.
    Szóval igen, szvsz majdnem ugyanolyan könnyű, mint tetszőleges konzolt használni - a szívás/vérizzadás akkor jön, ha nem támogatott hardvert kell működésre bírni...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák