Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freemanone

    őstag

    válasz Reggie0 #37 üzenetére

    Pontosan. :K

    Amíg csak rendszergazdiskodtam és volt időm erre, három külömböző épített NAS-om is volt az évek alatt. Amióta non-stop nagyvállalati HW-ekkel, blade-ekkel, storage-el és backup-al szívok, otthon csak a legstabilabb cuccok jöhetnek szóba! Az pedig nem az opensource DIY részlegen található. A support és kiforrott FW aranyat ér! (mondjuk nálam az a Syno és nem a QNAP)
    Azt az apróságot pedig még senki nem említette meg, hogy az épített gépe 2-3x annyit, ha nem többet fog fogyasztani éveken át 0-24-ben. :) (az RPi megoldások versenyeznek egyedül ebben a kategóriában)
    Ennyi idő alatt a fogyasztás difi bőven behozza az upfront költséget is.
    Arról nem is beszélve, hogy ha új árakat nézünk és nem használt vs bolti NAS ár összevetést csinálunk, már nincs is olyan nagy difi.

    #39 pistokkotsip: Lehet hogy nálad másképp van ez, de Én még nem láttam olyan épített NAS-t amin több egyéb szolgáltatás is fut és valamilyen update, vagy nap-hold együttállás miatt ne lett volna olyan megállás, amit csak a rendszergazdi tud helyretenni. Többször volt ilyen szívás, pedig 15+ éve ilyenekkel foglalkozok elég magas szinten.
    Mivel ez nálunk kizárólag rám hárul, ez nem mindig megoldható, viszont több családot szolgál ki, mint privát felhő. Amióta Syno NAS van csak egyszer állt meg az élet, akkor is csak azért, mert a hosszú áramszünet miatt lekapcsolt már a szünetmentes is.
    Ahol egy vagy több powerusert kell kiszolgálni, nincs ezzel gond, de amint igazi userek kerülnek a képe, akik ezt 0-24 használják mint szolgáltatás, már más a gyerek fekvése.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák