Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz #16939776 #130 üzenetére

    "Másik, hogy suttyomban az MS-által aláírt drivereket használja a componensekhez, ha rá is jössz és kicseréled a gyártó által aláírt driverre (paraszt ésszel uninstal, instal), akkor sem fogja azt használni, amíg nem kényszeríted rá az OS-t. (úgsemjöszráhogymiért)."
    Ezt adom, de ezt már a Win7 is csinálta... és messze nem lehetetlen rájönni, nekem is sikerült több ízben is. Ha jól értem, neked is...

    A másikba nem futottam bele... lehet, mert pár éve AMD-t használok, és az feltesz magának saját energiagazdálkodási profilt - igaz, Haswell-en se futottam ilyenbe, pedig az is sokáig volt.

    Dehogy nincs jogunk rossz véleménnyel lenni róla, de ami user error az user error, a HW-választáson túl is(ami pl. Linux-nál hatványozottan megy). Ami meg szubjektív, az megint nem OS "hiba", hanem egyéni ízlés...

    (#131) t72killer: mint írtam, szarul, de kb. a mobiltelós OS-eken(Android/IOS) kívül minden más is. Win7 még szarabbul, ha jól rémlik 3 lépésben lehet állítani a skálázást, nincs "annyi amennyit beírok"
    Böngészőkből is hiányzik nekem a "fit visible" dinamikus skálázás(lásd pl. Adobe Reader).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #16939776 #159 üzenetére

    Nem csak az számít, darabra mennyi, hanem az is, hogy mennyi erőforrást kér... ugyan konkrét adatom nincs, tippre hasonló a végösszeg, lévén azonos hardveren nem nagy a különbség sebességben játékokon kívül - játékokban pedig a Win10 "Game Mode" elaltat vagy háttérbe tesz olyan taskokat, amikre nincs szükség a játékhoz(értesítések, AV, stb.).
    Nekem konkrétan épp most 174 taszk fut, összesen 4% CPU és 25% RAM erőforrást fogyasztva(diszk, hálózat jó közelítéssel 0%-on pörög, GPU 1%-on) a Task Manager szerint. Nem fog meg semmit.

    "arra érzékeny játékokban látványosabb akadásokat is lehet látni" Tudnál ennél is kevésbé konkrétan fogalmazni? Vagy inkább példával szolgálni?
    "Egy szálra fejlesztett, időzítés érzékeny játékokon" Például? 10 évnél fiatalabb?

    A gond az, hogy a legtöbb olyan játék, amire utalgatsz, baromi régi és kb csak hűtőszekrényen, esetleg RasPI-n nem fut el jó sebességgel(bár a legújabb RasPI elég combos lett, szóval lehet már azon is jó)

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák