Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dh66e

    veterán

    válasz Tomassy00 #10 üzenetére

    Megy f.szméregetés,ugye Trumpnak anyagilag kell virítania és most zsarol,de az amerikai cégek szerintem ennek most nagyon nem örülnek mert ha Kína válaszlépést eszközöl akkor anyagilag nagyon rosszul járnak.
    Amikor egy ország a szövetségeseit lehallgatja akkor szimpla képmutatás a kínai 5G technológia miatt aggódnia.

  • gabor7th

    addikt

    válasz Tomassy00 #10 üzenetére

    Szerintem ez nem arról szól, hogy melyik biztonságosabb, hisz az összes megoldást meg lehet hackelni. Arról szól, hogy kinél lesz majd a lekapcsoló gomb. Elvileg egy olyan jövőt akarnának építeni, ahol az otthonok, önvezetőautók, ipar, minden közlekedés netre van kötve pár nagy felhőbe és abszolút függeni fognak a távkapcsolattól. Akié a rendszer az kikapcsolhatja az egészet, és... ezzel zsarolhat, vagyis hatalmat szereznének a kisebb államok felett ezzel. Megmondhatják, hogy nem tetszik amit csinál az illető ország, ha nem hagyja abba, akkor mondjuk pápá ipar. Nem is olyan kicsiben már megy hasonló. Pl. a Microsoft a millós nagyságrendű felhasználó táborral rendelzető Gab közösségi oldalnak (ami úgy határozza meg magát, mint a szólásszabadság közösségi oldala) megüzente, ha nem töröl bizonyos postokat, az egészet cuccot lekapcsolják, tehát a többi millió ember se használhatja tovább a Gab-ot. A Gab a Mcirosoft felhőjét használja.

    Az amerikai nagykövet ezt mondta:

    "miután magukkal hozzák az új 5G-technológiát, ők fogják irányítani annak felhasználását is. A kínai kormány kezére akarja játszani a saját és gyermekei jövőjét? Én aggódnék emiatt."

    De nemcsak ő szólt ránk, hogy hagyjuk ezt azonnal abba:

    "Strayer(Én: kiberügyekért felelős helyettes államtitkár) válaszában távlati veszélyeket sorolt és azt mondta, hogy „hosszútávú nemzetbiztonsági és gazdasági következményekről” beszélnek partnereikkel, ugyanis, ha „egy idegen hatalom kontrollálja a hálózatot, az drámai hatással lehet a gazdaságaink jövőjére”. Strayer szerint például zavart idézhetnek elő az alapvető infrastruktúrában, szellemi tulajdont lophatnak el, személyes adatokat szívhatnak le, és ez alapjaiban hathat a magyar gazdaságra. Strayer megemlítette, hogy Nagy-Britannia „több száz sebezhető pontot” talált a Huawei szoftvereiben. „Úgyhogy arra kérjük a (szövetséges) országokat, hogy alaposan gondolják meg a kínai vállalatok ajánlatait” - tette hozzá. A helyettes államtitkár szerint az 5G hálózatot a Huawei-jel kiépíteni a fenti kockázatok miatt hosszú távon költségesebb választás, mint finn, svéd vagy dél-koreai cégekkel (Nokia, Ericsson és Samsung), és azt hangsúlyozta, egy ilyen döntésnél a beruházás teljes életciklusát kell vizsgálni. "

    [ Szerkesztve ]

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák