Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz Spec #5053 üzenetére

    Szerintem egyébként nagyon sok múlik a használaton. Pl. én már az eleje óta nem használom a hozzá adott 33W-os gyorstöltőt, mert attól nagyon melegszik, ezért egy sima 10W-os gyári xiaomi töltővel töltöm. Így az aksi hőfoka 30 fok körül mozog töltés közben, a rendszer, SoC meg olyan 37-38 fokig melegszik csak. Mióta megvan talán tizen párszor töltöttem összesen a gyorstöltővel, amikor rákényszerültem. Ez szerintem az akksit is kíméli, ami szintén fontos. Töltés közben nem is nagyon használom, max. csak rápillantok ha kell, mert az se tesz jót neki.

    Tök fölösleges ez az óvatosság, mert sokszor le lett írva, hogy ezek az akkumulátorok erre vannak tervezve! A régi 2A - 5 W töltés már rég elavult. Egyébként sok múlik a töltőn is, ezért kell venni GaN félét (gallium-nitrid). Nekem majd két évesen semmi baja nem volt az akkunak, az más kérdés, hogy más baj igen, és végig a két év alatt a gyári 33 W-os töltővel töltöttem. Egyébként is intelligensen kezeli a töltő az egészet, nem végig 33 W-ot enged rá, ezért is ez csak egy névleges teljesítmény.

    A Motorola mellé nem adtak töltőt, így én egyből 45W-os Hama GaN töltőt vettem, a telefon 30 W-ig támogatja a PD3.0 töltést. A Type-C - Type-C kábelen van kijelző az aktuális értékről és az elején és végén 12 W-al tölti, így kíméletes.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák