Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    na, érdekes a téma, de legalább ekkora hülyeség is :B

    kicsit le lehetne "egyszerűsíteni" az egészet: ha 256 színnel számolnánk 320x240-es képeket, akkor más lenne a helyzet... 256x320x240=19.660.800 db variáció létezik, ami máris nem olyan nagy, mint 1024x768-ban számolva 16/24bit-en... 1 kép mérete pedig 75kilobyte... ez ha nem számoltam el=1,373 terabyte... :) (persze most mindenféle tömörítés nélküli képekkel számoltam fix mérettel) máris kicsit barátságosabb érték, mint 16/24bit-en 1024x768-ban...

    szelektálásra pedig szerintem lehetne jó algoritmust írni, anno volt alakzatfelismerés c. tárgyam, amiben hasonlóra kitértünk, szerintem a volt tanárom elélvezne, ha valaki végigvezetne egy hasonló kaliberű példát... na, egy jó algoritmust felhasználva ki lehetne szelektálni a képek nagy részét: pl ha szeretnél egy olyan képet, amin te feszítesz mondjuk pamela anderson-nal, akkor elég lenne egy összefotosoppolt, hasonló méretű képet megadni mintának és bizonyos feltételekkel a hasonló képeket kiválogatná az algoritmus... de itt jön az egész példa (szerintem) hülyeség része: azért egy komoly multicpu-s rendszer is izzadna rendesen 19-20millió kép kielemzése közben... aztán a végén lenne még mindig többezer (<-csak durva becslés) kép, amit manuálisan kellene átnézni... (amik csak 1-1 pixelben térnek el) 256 színnél azért észre lehet még venni a kis különbségeket, de 16bit-en már elég jó szemnek kell lenni ahhoz, hogy észrevedd, ha 1-1 pixelnél 1-2vel el van csúszva az r/g/b értéke...

    szerintem, ha nem számoltam el, az én értékeimmel házilag is el lehetne szórakozni, igaz kb semmi értelme nem lenne :) (viszont ha működik, egy szakdogának szerintem elég jól össze lehetne hozni...)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Dany007 #46 üzenetére

    nem a 256, az 256 szín... se több-se kevesebb (ebben bennevan a színskála egy része, minden szín egy külön értékkel van jelölve... nincs "színkeverés", mint rgb-nél) :) 256=2^8... tehát minden pixel 8bit-en, vagyis 1kilobyte-on írható le... 320x240-nel számolva, ez pontosan 75kilobyte... minden pixel 256 különböző érték egyikével írható le, tehát szerintem a 256x320x240 helyt áll, mint az összes variácó száma... (ments el egy 320x240-es képet paintben 256-színű bitképként... megközelítőleg pontos lesz az eredmény)

    a photoshop-ot meg csak példának mondtam, mintaként fel lehetne használni és a hasonló randomgenerált képek között lehetne válogatni... végső soron ember(ek)nek kellene eldönteni, hogy az előzőleg "aránylag reálisan" összehozott ps-olt képeknél melyikek a szebbek/jobbak/realisztikusabbak... ahhoz tényleg durva algoritmushalmaz és már egy bizonyos (magas) szintű mesterséges intelligencia is kellene, hogy feldolgozzon minden egyes képet a gép és csak néhány nagyon jót hozzon eredménynek, ami tényleg valósághű...

    abban tényleg egyetértünk, hogy érdekes, elgondolkodtató, de értelmetlen az egész :K

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz mephi666 #47 üzenetére

    amúgy reggel van és elcsesztem... nem emeltem hatványra... sokkal több a lehetőség, de mérföldekkel kevesebb, mint nagy képméretnél 24bit-en...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Dany007 #52 üzenetére

    igen, de 24bitnél van ez... 3x8bit a 3 alapszín (r/g/b), ezek arányaiból alakul ki a szín... 256 színnél, ha jól tudom nincs ilyen szintű színkeverés, hanem van egy 256színből álló skála, amiben feketétől fehérig benne van minden alapszín és a különböző árnyalatai... azért 256szín nem sok, az emberi szem ennél sokkal többet meg tud különböztetni... pl a diablo1/warcraft2 még 256 színben ment és szerintem ügyesen kihasználták a szűkös színskálát... nem vagyok otthon annyira a témában, de 256 színnél tényleg csak egy ilyen skála van és kész... esetleg talán átdefiniálásra van lehetőség, de ilyen mértékben nem értek hozzá... ilyenkor csomó szín kiesik (ami amúgy sem jelenne meg) és a használt színek több árnyalatban jelennek meg... így lehet kicsit "kikerülni" a 256szín határait...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Coyot #59 üzenetére

    ehhez kell valami jó algoritmus, hogy mondjuk egy ps-elt képpel végigmenne az összehasonlítás... mondjuk elnagyolva a kép téged ábrázolna, bizonyos helyen/emberekkel... így kapnál mondjuk pármillió "hasonlót", amit csak át kellene nézni :D

    ui: vagy az előző pontban is szereplő szoftverrel... de ez sem lenne meg 1perc alatt akármilyen erőművel sem...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz pIIrash #62 üzenetére

    nem egyszerű, de lényegében valami olyasmire kell gondolni, hogy bizonyos "éleken" (pl arcvonal) és környékükön azonosságokat/hasonlóságokat kell keresni... (plusz magában az egész mintában főleg azonosságoknak kell lennie) alakzatból vettünk példákat hasonlóra... egyik srác csinált is ilyesmi programot szakdogának, hogy pl képolvasóról beszkennelt egy papírpénzt és a beépített mintákkal összehasonlította több algoritmus és kidobta, hogy melyik az pontosan... itt is az volt a lényeg, hogy rengeteg ponton egyezéseknek kellett lennie, de volt mellé egy tűrés is beállítva... mondjuk ha van egy kávéfolt, vagy bármi piszok a pénzen, ami egy részét elszínezi, akkor még felismerte... nem egyszerű feladat, de a srác sem volt az ;]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Coyot #65 üzenetére

    durva belegondolni is, hogy a "könnyített" példánál is 76800 képpont van, ami közül mindegyik 256 értéket vehet fel... és ezeknek minden variációjával számolni kell... rengeteg olyan kép is van, hogy majdnem egyszínű az egész kép és csak néhány képpont vesz fel más értéket... ez is egy értelmes lehetőség az algoritmus alapján, de emberi szemmel nézve nem... az ilyeneket ki lehetne szedni... meg mondjuk azokat is, ahol mindenféle nagyon eltérő szín van egymás mellett... ez is csomó lehetőség, amit kiszűrve "értelmesebb" képeket kaphatunk... lehetne szűkíteni a kört, de akkor sem lehetne pármillió képre leredukálni az egészet (pedig még az sem lenne kevés), szerintem felfoghatatlanul sok lehetőség maradna akkor is...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Coyot #69 üzenetére

    ilyen szűrésre gondoltam, hogy, ahol a képpontok színkódja maximum néhánnyal tér csak el, azokat el lehetne dobni... (persze belevenni azt is, ahol pl. max párszáz pixel vesz fel a többitől teljesen különböző értéket, mert valószínű az sem értelmes képet adna...) csomó szűrést lehetne ezeken kívül is csinálni, hogy csökkentsük a képek mennyiségét...

    amúgy ami még szerintem működő lenne, ha vennénk pl egy képet gondolatban... tökmindegy mit... mondjuk salma hayek-kel fürdesz egy medencében... azokat a színeket/árnyalatokat kellene kigyűjteni, amik alkotnak egy ilyen képet... (maradva a 256színnél) így csomó színt ki lehetne zárni és csökkenteni a készíthető képek számát... ezekre megint alkalmazni a fentebb leírt szűrőket meg mindent és így talán csak pártízezermilliárd kép készülne :DD

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz pIIrash #87 üzenetére

    ez úgy néz ki, mint valami szivárványszínű zajos műholdkép... örvénylik jobbra-balra, ha meredten nézed... (vonalakat véltem benne itt-ott felfedezni) majd jövő hét elején összeépítek valami hasonlót szerintem builder-rel 2/16/256 színre is :) úgy kellene megcsinálni, hogy az utolsó x képet eltárolja valami adatbázisban és folyamatosan ürítgesse a legrégebbit, hogy ha valami értelmesnek tűnő beugrik, akkor ki lehessen menteni :) aztán közben lehessen pause-olni és visszalépkedni...

    ui: a randomban ez a baj egyébként, hogy random :) visszafelé össze kellene hasonlítani az összes elkészült képpel, hogy van-e egyezés... (mellesleg letárolni minden képet) ez meg ilyen b@szott nagy számnál szinte lehetetlen... olyan algoritmust kell egyszerűen írni, amivel minden lehetséges variáció elő fog fordulni... :) jó móka... 50x50-es ff "képnél" lehetne vele szórakozni érdemben talán... az mennyi lehetőség? 2^2500? :) baráti

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák