Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz p_adam #9 üzenetére

    Az se normális aki ezt a cikket írta... (legalábbis érteni nem ért hozzá, a képminőségről halvány gőze sincs)

    [ Szerkesztve ]

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • .mf

    veterán

    válasz p_adam #9 üzenetére

    Szerintem is egy orbitális gyökér a szerző, hogy látatlanban így leírja. Legalább valós tapasztalat alapján állítana dolgokat, nem pedig "az akkus üzemidő biztos szar lesz." Vannak dolgok, amikben egyetértenék vele, de igazán tudhatná, hogy nem így van:
    - minek 20 Mpx - egyetértek, nekem 12, sőt, 8 Mpx is bőven elég lenne mobilba; de tudhatná, hogy nem tetszőleges felbontásra gyártják a szenzorokat. Ekkora felbontású a jelenlegi legjobb 1"-es szenzor a Sonytól, ezt tették bele.
    - a hipsztagramra és f@szbukra úgyse számít a felbontás - a felbontás nem minden. Egy 1"-es szenzor felülete sokkal nagyobb, jobban teljesít gyenge fényben is, mint más telefonok. A képzaj is jóval alacsonyabb, ami még a mobilos képek másik rákfenéje.
    - a többi telefon kamerája is elég jó - hát nem, elég soknak siralmas a képe. Az Xperia V-m is ilyen, zajos, elkent, életlen, elmosott részletek; s ennél még rosszabbakat is látni.
    - a többi telefon is sokat tud, a szoftverük fejlődik - ez sem igaz, kiadott telefonnál már nem fejlődik a szoftver, ha egyáltalán kap új fw-verziót; s nagyon kevés az, amiben manuálisan állíthatsz rekeszt, zársebességet, tömörítés mértékét, stb.
    - dedikált fényképezőgép jobb - igen, én is szinte mindig magammal hordom a mini-összeállításom, 1 váz, 1 pancake-zoom, 1 ekv. 35 f1.8, 1 ekv. 90 f1.8, pótakku, lenspen, stb. Hiába kicsi és kompakt méretűek a m4/3-osok, még ez is egy nagy övtáska, amit nem mindig tudok magammal vinni. Olyankor kénytelen vagyok egy zsebkompaktot vinni.
    - leesik, eltörik, drága - ugyanezek a veszélyek fényképezőgéppel is megvannak, és az se olcsó.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • McLaca

    őstag

    válasz p_adam #9 üzenetére

    Ebből az irományból az irigység süt, ráadásként hülyeségek is vannak benne. Szerinte a 1020 volt az első nagyfelbontású kamerás okosteló, és elsiklik azon nem elhanyagolható tény mellett, hogy a szenzor 1"-es (!!!). A Pana utazózoomos sorozatában (TZxx) ugyanehhez a felbontáshoz 1/2,3"-es szenzor tartozik. Azért ez elég sokat sejtet a képminőségről. Ezt a telót egyébként a Samsung öszvérével lehet összevetni, de már látatlanban is borítékolható a Pana messzemenően jobb képminősége. Ekkora szenzorral ISO800-zal is nyugodtan lehet fotózni, nem lesz zajosabb, mint pl. egy TZ ISO100-on, és a bátran adagolható érzékenység segít a nem túl acélos F2.8-on is.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Új hozzászólás Aktív témák