Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz Rixman #33 üzenetére

    Ennek az alapváltozatának igen: Beyerdynamic T1. De még legalább ennyiért kéne hozzá egy DAC, és még egyszer ennyiért füleserősítő, ha szeretnéd, hogy jól szóljon (össz +/- egy milla). Ha a teljes keret annyi, mint ennek az ára (350k), akkor sincs gond, ennyiből is össze lehet hozni egy nagyon jó dac+erősítő+füles kombót.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Vincent71

    csendes tag

    válasz Rixman #33 üzenetére

    Szerintem a dizájnon kivül semmi értelme. Zenét hallgatni ezen nem érdemes, filmre meg nincs meg a térérzet igazán. Zenére a 2.0 való, filmre meg 5.1. Az átlagembert hülyítik, hogy vegyen egy jó 2.0-át filmre inkább, mint egy alap 5.1-et. Pedig nem. Legjobb barátom két B&W hangfallal és egy jó kis NAD erősítővel rendelkezett. Nem vagyok és Ő sem egy vájtfülű, de gyönyörűen szóltak zenén. Ezt használta házimozira is, viszonylagos megelégedéssel. De hiányzott neki a tér, az atmoszféra, és hát a robbanás sem épp mozis volt. Nem is beszélve a több személyes filmnézés center problémájáról. Összevadásztunk neki egy ezeréves Yamaha AV-t, egy alap, de normális Heco Centert egy szintén Heco méllyel. Nekem volt elfekvőben 4db yamaha dobozkám (NSP széria majdnem tejfölös dobozok) azokat rákötöttük a front-surr-ra. Na most még így is fülig ért a szája, sokkal nagyobb élmény volt a filmnézés. Pedig ez az egész 70 ezer volt. Szerintem a két eddigi hangfala több ennél, még használtan is.

    Egyszerűen más műfaj a mozi, mint a minden más hallgatása. Center nélkül nincs pozíció a film 70%-ához, mély nélkül meg nincsenek LFE hangok, azaz a .1. Arra meg, hogy a csörömpölések, szél, eső, magasabb frekvenciájú irány hangok szóljanak... Nos a legelső lépcsőben egy teljesen átlagos embernek elég ennyi is. Na persze innen aztán nem lesz megállás ha hozzászokunk :) .

    Tény, kábelezni, kötögetni kell. De aki 100 ezer különbségért nem szán rá pár órát, hogy szépen rejtve elvezetgessen madzagokat, annak egészségére, fizesse meg. és még így sem kapja meg egy kb 70 ezres cucc tévérzetét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák