Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    köszi a cikket, így most már tudom, hogy a nemrég vásárolt 55PUS8503 tévé okosrendszere azért olyan vacak, mert a SoC tényleg gyenge. pedig már megörültem, hogy végre egy Android TV, és használható lesz a tévé másra is, mint külső képernyőnek.

    de valószínű nincs erre igény. ha az ember hozzádob egy boxot, onnantól azt csinál, amit akar. a tévében lévő SoC meg úgyis elavul 2-3 év alatt, a tévét viszont jellemzően hosszabb időre veszi az ember. a 7 éves Samsung tévémen is ugyanez volt, mint itt: de jó, okostévé, kipróbáltuk, lefagy, nem jó, és elengedtem. lett belőle "képernyő", külső médialejátszóval, meg persze a tévéadások mentek rajta. pár napja megjött a Philips, kibontom, nézem, ugyanez a feeling. azt hittem, én vagyok a hülye, de akkor nem.

    amúgy pár héten belül jön OTA-n az Oreo a Philips TV-kre. talán a netről letölthető verzió USB-ről már most is felrakható. az, hogy miben lesz jobb, nem tudom.

    én a beállításokkal szenvedek éppen. bár az enyém IPS-es, de baromi jó képe van ennek is, arra egyszerűen nem lehet panaszom. csak be kell rendesen állítani, és megérteni, hogy melyik "feljavítás" funkció mire való.

  • Tin

    veterán

    válasz lorinser #66 üzenetére

    hát, a böngészője baromi lassú. úgy összességében a tévé sem pörgős, de az megszokható.

    a médialejátszója jó, csak baromi fapados, és nem tud hálózatról lejátszani, csak dlna-ról. na most akkor meg kell transzkódolni, tehát dolgozzon a gépem és dolgozzon a tévé procija is? nfs vagy samba share-ről nem tud lejátszani, csak usb-ről. az meg nagyon múltszázadi, hogy pendrive-ot dugogassunk folyton a tévébe.

    az androidos vlc player amúgy megy neten keresztül, sambával, bár a 4K-ba már az is beleakadozik, nem tudom, miért. a kodi ugyanez. de fhd-ig rendben lejátssza a fájlokat. a külső lejátszónak megvan az az előnye, hogy 24p képmódban üzemelteti a tévét, míg az "androidos" alkalmazások nem tudom, miben mennek. de mivel a videonézéshez mindenképp külön képbeállítás kell (nem ugyanaz mint a tévéé), így akkor azt meg váltogatni kellene. külső lejátszóval egyszerűbb.

    az eddigiek alapján asszem beújítok a mede8er helyett valami naprakész tv box-ot, és tolom majd arról a filmeket meg a netes streaming tartalmakat. szóval a tévé végül egy kijelző lesz, ahogy az előző is az lett.

  • Tin

    veterán

    válasz Gijon #72 üzenetére

    7 éve, amikor a Samsungot vettem, az is okostévé volt, töredék hardverrel, de ugyanolyan alkalmazásokkal (youtube pl, stb), mint amiket ma érsz el, nyilván nem annyira szépekkel. de egyébként maga az okostévé funkciója nem sokat ért, lassú kezelhetetlen, 1-2 évre tervezett.

    ma ugyanez a szitu, sokszor olyan erős SoC-al. az sem igaz, hogy a drága hardver drága, szerintem egy tavalyi csúcshardver max 50$-ba kerül, szóval egy 300e-s tévénél, ami az enyém, elenyésző különbség. azon minden hasítana, még legalább 3-4 évig.

    de valószínű a cél, hogy a tévé legyen tévé, és ne használd másra. az átlagembernek egy BT billentyűzettel és egérrel egy komplett asztali gépet tudna helyettesíteni az okostévé, ha úgy adnák ki, hogy 4 évig decens hardver van benne. de miért tennék?

    jelentősége sincs. a külső lejátszóm a mai napig jó FHD-ig, a következőt pedig gondolom ugyanúgy 4-5 évig elmegy. csak MINEK még egy eszköz, amikor ott a tévé? szerintem ezzel sokan így vannak.

  • Tin

    veterán

    válasz Gijon #75 üzenetére

    külső lejátszó a legjobb általában, minden szempontból. csak +1 eszköz. de ha a tévégyártók így akarják... :)

    (#74) lorinser: VLC még LAN-on keresztül is tud lejátszani FHD-ig. meg gondolom az összes többi (Kodi, stb) is.

Új hozzászólás Aktív témák