Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    Egy jobbféle, pont a klorofill maximumához passzoló 630nm-en vágó vörös fotószűrő, egy fogyasztásmérő és a Lightmeter app segítségével a következőkre jutottam:

    Amazonos kiségő: 1723 -> szűrővel 375 lux, vörös aránya: 22%, fogyasztás: 3,7W, 100lux vörös/Watt, beszerzési ár: 3£/db.
    Régi 60W-os Wolframszálas izzó: 1327 -> szűrővel 270 lux, vörös aránya: 20%, fogyasztás: 68W, 4lux vörös/Watt ( :DDD)
    Régi 3000K 3W háztartási LED: 1472 -> szűrővel 187 lux, vörös aránya: 12,7%, fogyasztás: 2,8W, 67lux vörös/Watt
    Jobbféle 3000K-nek mondott (sztem kékebb) 100W háztartási LED: 6763 -> szűrővel 779 lux, vörös aránya: 11,5%, fogyasztás: 13.6W, 57lux vörös/Watt, beszerzési ár: 2.5£/db

    Ergo a növényekhez tervezett lámpa lényegesen* energiahatékonyabb a warm white mezei led-eknél úgy, hogy a szintén szükséges kéket is tudják (arra nincs szűrőm, nem mértem ki).

    A mérést úgy csináltam, hogy egy fehér nyomtatópapírtól sikerült 36cm-re rögzíteni az égőket (LED-ek síkja ill izzószál szintje) és a lámpához közel uebből a síkból mértem a telóval spot módban a lap több pontját.

    *mivel a teló kamerája ezeken a hullámhosszakon sz.rul és egyre sz.rabbul érzékel, pontos faktorokba nem mennék bele

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák