Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz totyax #25 üzenetére

    Tudsz a kártyád nélkül is nézni ám. ;]
    Én nemrég kezdtem el ennek a témának utánolvasgatni neten (egy SAT boltos embertől kérdeztem telefonon, hogy gépre van-e ilyen kártya, és ő sejtette, hogy máshogy is lehet ezt használni), úgytünik eléggé sok lehetőség van benne, és nem is csak PC-ről...
    Csak azért óvatosan kezelendő ez a téma fórumokon, úgyhogy itt én sem írok konkrétat (mondjuk túl sokmindent nem is tudnék )...
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    22000-ért láttam egy műholdvevőt: Echosmart 792 LAN (azaz netre is lehet kötni gondolom egy routeren át, arra amit a 2. linkben írnak) , ami úgytünik alkalmas ezekre a célokra is akár, és USB-s vinyóra felvenni is tud.

    Az eredeti kérdésedre visszatérve, ha maradunk a gépbe kártyánál:
    Amit eddig olvastam, úgy látom a Technisat SkyStar sorozat a legjobb (bár az is lehet, csak a fent vázolt dolgok teljes-tökéletes támogatása miatt lett kedvelt), a régi SkyStar 1-hez lehet kártyát tenni (viszont ez nekem úgy tünt, nehezen beszerezhető már), viszont ez HD műsorokat nem (vagy 1-2-t csak, kb. BBC HD, M2 HD) tud fogni, ahhoz DVB-S2 tuneres kártya kell.
    Ilyen a SkyStar HD vagy HD2, igazából hardveresen nagy eltérés nem lehet köztük, DVB-S2-t tudja mind2, ez a lényeg, a többi szoftver kérdése.
    De ez már 26e körül van árban.
    És ehhez kell még egy CAM modul, ami a szolgáltató SmartCard-ját "alakítja át" egy PCMCI-os kártyává, ez megy bele a CI slotba. Ez ~15e-től kezdődik, attól függ ki a szolgáltatód, melyik kódrendszert használja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák