Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biscuit

    aktív tag

    válasz #54625216 #34 üzenetére

    "A pengőt pont azért kellett kivezetni, mert a gazdaság összeomlásának és az abból eredő hiperinflációnak hála gyakorlatilag lenullázódott az értéke."

    Akkor a gazdaságnak vagy a pengőnek volt értéke?!?!? Vagy a pengő csak egy mutató volt?!?!

    "akkor csakis a befektető hangulat határozná meg a pénz értékét"

    Most nem ez történik? (komolyan kérdezem, lévén nem követem figyelemmel napi szinten a gazdaságot). Tehát a befektetők úgy gondolják, hogy ide érdemes hozni a tőkét = erősödik a gazdaság = erősödik a forint?!?!

    "Az infláció természetesen kihat a dollár értékére"

    Létezik annyi gazdasági érték, amennyi dollár van a piacon?!? (megint komoly a kérdés, mert nem tudom)

    Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

  • alton1978

    tag

    válasz #54625216 #34 üzenetére

    A usának milyen gazdasági teljesítménye van? A Kínába kiszervezett gyártásra gondolsz? Esetleg egyre értéktelenebb, világ csendőreként fellépő haderő által védeni kívánt petro dollárra? Az tény! Hadereje van, amivel nem kis gazdasági kihatással van a dollár árfolyamára.De milyen áron?A környezet szennyezésről ne is beszéljünk. És talán még egy példa, bár nem a legjobb. Irak, Szíria, Venezuela után Oroszország is kivonja a dollár tartalékait. Ha az usának olyan komolyan vehető és előre mutató gazdasági teljesítménye lenne, akkor ezen országok nem megszabadulni akarnának a nagyra fújt, lassan semmit nem érő dollártól. Nem gondolod? Márpedig Oroszország is G20 tagja.

    Meg merem kockáztatni, hogy a G20-aknak hosszútávon nem sok hatása lesz, arra, hogy a blokklánc technológia és azáltal a Decentralizált pénz jóval felül fog kerekedni rajtuk.
    Persze, háborút ( gazdasági teljesítmény ) próbálnak és próbálni is fognak indítani a gazdaságuk megerősítésére. De, ezzel már elkéstek.

    Olyan országok bankjai állnak be a kripto, a bitcoin, az etherium mögé, mint UK vagy Svájc.
    Egyenlőre még "kereskedés" szintjén, de hamarosan minden ország és központi bank ki fogja adni a maga kriptóját. Azonban az a szerencsés helyzet áll fent, hogy van másik.Nem kell választanod ( kínában is elnyomással próbálkoznak ) a központi kriptót. Nevezzük centralizáltnak, mert az.
    A választás lehetősége fent áll, és ez egyenlőre nem úgy tűnik, hogy változni fog.

    Természetesen ráfizethetnek az országok, ha megpróbálnak kibújni a petro dollár és az US uralma alól. Lásd Irak,Szíria vagy Venezuela.
    De az esetleg nem lehet, hogy annak az Usa uralomnak már vége van - nem csak a blokkláncnak köszönhetően -, és a végén ők fognak ráfizetni? Aki kimarad, az lemarad.

    És még nem is említettem a mértéktelen pénz "nyomtatását", aminek köszönhetően a USA és a G20-ak saját maguk változtatják az értéktelen fiat pénzüket klotyó papírrá.
    Az nem lehet, hogy a változás már elindult és ami eddig gazdasági szinten volt, az már nem hogy nem lesz többet, de teljesen más lesz? Ha ez így lesz, akkor miért is lehetne jelentéktelen hatása egy gazdaságilag elértéktelenedő országnak egy rajt jóval túlmutató technológiánál?

    Az esztelen és értéktelen pénznyomtatással pont hogy a gazdasági világválság eljövetelét hozzák közelebb és közelebb.Azt hiszem, ez gazdasági alaptétel. Még több pénz, még nagyobb infláció.

    Szóval, értem miről beszélsz, de - szerintem - már ideje múlt gondolatokat osztottál meg.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

Új hozzászólás Aktív témák