Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    Szüleimnél páramentesítő gép oldotta meg a problémát, plusz egy kicsit több odafigyelés.

    Nálunk érdekes módon a közfalaknak(!) háttal álló szekrények hátulja kezdett el pontokban penészedni. Nem is értjük az okát... A penésztől függetlenül beszereztünk egy szárítógépet, ezzel lényegesen kevesebb vizet engedünk a levegőbe, plusz azonnal elpakolhatóak a ruhák, nem kell teregetni, szárítót kerülgetni, vasalni. Persze, zabálja az áramot rendesen, de nekünk úgy tűnik bevált.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz tildy #167 üzenetére

    Most én éltem eddig sötétségben, de vannak ablakok amik kifele nyílnak? :Y

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz Dr.Zoo #197 üzenetére

    Azért erősen függ attól, hogy mit mos az ember. A pamut nagyon szívja magába a vizet, akkor nekünk is rengeteg van a tartályba, de pl a 90 fokon mosható szintetikus töltetű párnáinkat mikor mostuk alig volt benne víz, szerintem fél deci se jött össze egy párnából. Érdekes még, hogy én szinte csak technikai ruházatot hordok, annak is nagy része műszálas, azok is alig szívnak magukba vizet és hamar száradnak. Plusz kis helyen elfér, könnyű, nem kell (lehet ;] ) vasalni, olcsók, de ez már erősen más topik.

    Érdemes az embernek tudatosan kialakítani az életterét, amiben él, és sok mindennapos, körülményes feladat redukálható. Például nincs szőnyegünk, amit sose lehet normálisan kitakarítani, egyébként is igyekszünk nem kárpitozott bútort használni, ami elkerülhetetlen, annak lehessen leszedni a huzatát, párnáját, és 60-90 fokon mosni. Vagy legyen minden bútornak lába, ne kelljen elpakolászni ezer mütyűrt, ha az ember fel akar mosni. Nincsenek küszöbök, plusz a bútorok alá befér a robot porszívó és robot felmosó, de erre még pár évet várni kell szerintem, de a környezet adott. Nincsenek nyitott polcok, mind üvegajtós/vitrines, sokkal kevésbé porosodnak a cuccok, amik kint vannak. Nincs kirakva ezer bizgentyű, plüss, gyertya, kis doboz, kavics, stb. De sok más praktikát fel lehetne még sorolni.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák