Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fzoli19

    csendes tag

    válasz korner83 #49 üzenetére

    Ahogy én látom, ez egy nagyon jól összerakott gép, és érdekes módon ahol objektíven állnak hozzá, figyelembe véve a konkurenciát, és hogy kinek (felhasználás & pénztárca) készült, ott elég pozitív teszteket írtak róla. Akinek elég a 200mm, de kell a fényerő, annak ott a pontugyanez sony rx10. Ekkora a váz, a szenzor is ugyanez, csak kicsit drágább.
    Nekem szempont, hogy all-in-one gép legyen, főleg zoom átfogás és képminőség terén. Mert bár nagyon vonzó lenne teszem azt egy m43 rendszerre beruházni, egy e-pl5 duplakittel 140ből meg is lenne, messze túlmutató képminőséggel, de nem lenne keresőm, a vaku is külön, és a telém is 300mm, és hiába a kissebb vázméret, a rajta levő obival zsebre sem vághatom, de cserébe a két obi miatt, (amit még még cserélgetni is kell) nem elég a gépet vinni, kell a csereobinak is táska és így tovább. Az fz1000-et meg egy slingpánttal csak átveted a válladon és lehet menni.
    Személy szerint én a gép bejelentése óta vívódok, hogy meg kéne venni, pedig anno megfogadtam, hogy nem veszek több bridget.

  • fzoli19

    csendes tag

    válasz szaszlaci #51 üzenetére

    Nem, nem tudom zsebre vágni, és nem is írtam ilyet :) Szódásüveget tegyél te a gépedre. A G széria jó ötlet lenne, ha a váz stabilizált lenne. Az fz1000 létjogusultságát nem igazán értem, miért nem érted :)
    Ha valaki nem akar rendszerbe beruházni, üvegeket gyűjtögetni, de szeretne szép képeket, sok szolgáltatást és nagy zoomátfogást, annak nem sok lehetősége marad. Valahogy mindig van egy DE. Ha elég nagy a szenzor, kicsi az obi átfogása. Ha jó az átfogás, tuti nem lesz elég fényerős. Ha mégis minden klappolna, az árcédulán lesz nagy az összeg.
    Rendszergépeknél más a helyzet, ott konkrétan ha nem valami igazán budget kitet vesz az ember, akkor tényleg nem kell az fz1000-re gondolni, főleg ha valaki élete végéig el van a kitobival / duplakittel, akkor megérkezett.

Új hozzászólás Aktív témák