Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • superecneB

    őstag

    válasz Boxi88 #10 üzenetére

    Semmi értelme nincs. Bejött a G5-tel és azóta mindenki belerakja h oda tudják írni. Egy jó egeret úgy kell megtervezni, hogy ne kelljen súlyozni azért, hogy egyensúlyban legyen és lehetőleg legyen minél könnyebb (hogy a skatez nehezebben kopjon pl)

  • rudi

    nagyúr

    válasz Boxi88 #10 üzenetére

    Most, meg korábbi tesztekben is sokat játszottam a súlyokkal. Alapvetően van érezhető különbség egy könnyű és egy nehéz egér mozgatása között. Főleg, ha olyan stílusban használod, mint egy alacsony érzékeléssel játszó pro gémer, aki nagyjából 1 métert húzza az egeret ahhoz, hogy 180 fokot forduljon. van egy 40 cm széles egérpadja, azon úgy 3-4-szer végigrántja a pockot, ennyiszer emeli is. Ott egy könnyű egeret kevésbé terhelő rángatni. Ellenben a jó fém/üveg padokon egy könnyű, jó talpú egér úgy siklik, hogy nekem mondjuk túlságosan is érzékeny volt a megszokott mozdulataimhoz. Lehet, hogy egy alacsony szenzisnek éppen jó lett volna.

    Szóval vesz a gémer egy súlyozható egeret, van egy padja, valamilyen teflontalpai, és valamilyen játéksítlusa. Vagy azt csinálja, hogy az új egérrel padot, teflont, stílust vált, vagy elkezd játszani a súlyokkal és belövi magának a kényelmeset.

    Nyilván ezek a dolgon nem koca pixelvadászatban jönnek ki, bár a szélsőségek szért ott is érezhetőek.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Boxi88 #10 üzenetére

    A súlyozgatás még a 20-30K-s egereknél is csak parasztvakítás(log.G7 vs.logG5:ami az egyiknél súlykazetta az a másiknál akkupakk :DDD ). minél több sújt raksz bele annál lustább lesz, és hamarabb elfárad a csuklód.
    akkor lenne értelme ha az egér tömegközégpontja tényleg a tálca környékén lenne.

    #2. hozzászólást nem írnám le még egyszer :R :R :R

    Három dolog:
    -szép a 2-3,2-5Kdpi, de ettől még a legtöbb játékban nem lehet kihasználni ezeket a lehetőségeket, a legkisebb egérérzékenység általában 800dpi-s egérhez van optimalizálva :W

    -egyik-másik egéren a hagyományos madzag+"integrált törésgátló" nem nevezhető tartós megoldásnak :(

    -ha "kis" méretű egy egér akkor a jobra döntött gombok nagyon kényelmetlenek tudnak lenni, mivel a tenyérnek az alsó része csak egy ponton van alátámasztva, és 1-2 óra használat után begörcsöl az ember csuklója.

    A cikk az jó lett várjuk a folytatást! :K

    [ Szerkesztve ]

  • priti

    addikt

    válasz Boxi88 #10 üzenetére

    Én például elöl emelem az egeret forduláskor hüvelyk és kisujj szorítással a farát tenyérrel támasztva, így ha farnehéz, akkor a vége a padon marad és az egér miután oldalra tettem csuklóból sréhen fog állni de úgy, hogy a vége kvázi nem mozdul így miután megfordultam újra a pad közepén van a patkány mert a fix hátsó ponthoz képest húztam egyenesbe így fordulva 180 fokot a játékban, míg ha orrnehéz, akkor akaratlan a végét is elemelem a padtól és úgy fog sréhen állni a padon, hogy egy picit a vége is oldalabbra kerülhet anélkül, hogy észrevenném a nagy igyekezetben majd ezután fordulok, húzom az orrát egyenesbe. Ennek az lehet az eredménye, hogy ha egymás után fordulok 180 fokot ugyanabba az irányba, akkor elérhetném az egérpad szélét véletlenül, de ez nem következik be, mert a pad csuklótámasza miatt a könyökömet kell emelnem ahhoz, hogy az odébbkerült egérrel tudjak operálni, különben a természetellenes kéztartás görcsössé teszi az egérmozdulatot, kvázi lelassít, vagy mellélövök emiatt többször feleslegesen pakolgatom az egeret a pad közepére csuklóból, vagy az alkaromat pakolgatom könyökemeléssel, hogy jó legyen. Tehát ahhoz, hogy a patkány mindig középen legyen anélkül, hogy ezzel foglalkoznék nekem orrlézeres, farnehéz egér a kényelmes, nem csak az használható, de az a kényelmes. Ha a lézer középen vagy a hátsó részben lenne akkor nem emelném elég magasra ahhoz, hogy eldobja a padot és a levegőből beletaknyolna a fordulatba, emiatt egyre magasabbra emelném, amitől bekészülne a csuklóm és emiatt válna kényelmetlenné. Ezek mind apróságok, amik túl vannak spirázva, de ha már veszel valamit igyekszel a számodra legmegfelelőbbet választani.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák