Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dassler

    őstag

    válasz dezz #10 üzenetére

    1. Sorry, asztali lejátszó, elírtam.
    2. a többit már megválaszoltad (TSST gyárt BD meghajtókat) - hogy mit nyilatkoznak, ill. hogy mit csinálnak az két külön dolog :) az üzletben meg a politikában meg végképp.
    2 hónapja még a Yamaha is azt nyilatkozta, hogy ők soha a büdös életben nem fognak asztali BD-lejátszót gyártani. Dehát mnidegyikük a piacból él.

    [ Szerkesztve ]

    Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

  • Balage76

    senior tag

    válasz dezz #10 üzenetére

    Annó 2004ben a Toshiba és a Samsung azért hozta létre a TSST-t hogy a gyártást, fejlesztést és az értékesítést ne külön, egymás ellen versenyezve tegye, hanem együtt, segítve egymást. Ez a társulás elsősorban a DVD termékek miatt jött létre, legfőképp a számtech vonalra és nem feltétlenül a HD-DVD vagy BluRay miatt.

    A TSST-n belül továbbra is a Toshiba fejlesztette a HD-DVD vonalat, a Samsung pedig a BluRay vonalat, még mindíg a számtech piacra.

    Bár a fejlesztés egységes, a gyártás külön megy a számtech és a szórakoztató elektronikai területre, emiatt lehetséges, hogy az asztali termékeknél már régóta van Samsung BluRay lejátszó és emiatt nem volt álszent a Toshiba kommunikációja.

    Jelenleg is a licenszproblémák miatt van kűzdés, ugyanis ahogy írtam a Samsungnak a szórakoztató elektronikai termékekre megvan a licensze és a gyártása is, azonban a számtech a TSST-hez tartozik, ez a cég pedig valóban nem tagja a BDAnak.

    Tehát ha számtech kategóriában a TSST piacra akar dobni BluRay terméket, akkor valakinek a TSST helyett meg kell fizetnie a licensz díját. Ez pedig az a cég aki forgalomba hozza az adott terméket, jelen esetben a Microsoft.

Új hozzászólás Aktív témák