Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    Jó lett az írás. Nagyon összeszedett, rengeteg kutatómunka állhat mögötte de van 1-2 dolog, amit hozzátennék:

    Kicsit szúrja a szemem ez a VGA-s résznél: "1024x768: Radeon HD 4670/5670, nVidia GT240". 1024-ben általában nem nagyon éri meg teljes részletességgel és max. beállításokon játszani... akkor már inkább 1280, de akár 1440 is jöhet, csak akkor elfelejtjük az élményjavítókat. szerintem az AA és hasonló mókákat teljesen külön kellene kezelni. Ha így teszünk, akkor bizony az 5670 nem 1024-re degradálódik csupán. Nálam elég sok játék megy még 1680-ban is, de alatta meg szinte biztosan van olyan nem low beállítás, ami élvezhető. szóval nem a maximum beállításokat tenném a középpontba.

    "HD 4890. Miért nem írtam oda? A fogyasztása miatt, egy olyan kártya majdnem annyit eszik, mint egy teljes négy magos gép mondjuk HD 5750-el."

    Ezen jót derültem, de azért nyilvánvaló túlzás. :)

    "Belépőszintű DDR2-es játékgép 1280x1024/1440x900-ra: - VGA: GIGABYTE GV-N450-1GI GTS450 1GB PCIE 34k"

    Ennél van jobb, olcsóbb és nem 1 GB-os kártya is. Pont előtte írtad, hogy az 1 GB csak vakítás 1680 alatt. :)

    "FullHD lejátszó-gép - VGA: integrált GeForce 8100"

    Sajnos a 8100 nem alkalmas erre. Illetve ha nem számít a DXVA, akkor igen, de akkor meg nem egy ideális filmezős gépről beszélünk, mert manapság egy jó (nem drága, nem erős, hanem jó) VGA teljesen leveszi a dekódolást a processzorról. Ez sajnos nem. Minimális segítséget nyújt, de messze áll az ideálistól. :( Másrészt integrált cuccokban csak nV9xxx vagy diszkrét kártya... Filmezésre.

    "új játékok kipróbálására low grafikán és alacsony felbontáson - VGA: Integrált HD4200"

    Egy HD4200 már szinte egyáltalán nem éri meg az árát, akkor már inkább egy alsó kategóriás 5xxx kártya vagy nV. Új játékokra végképp alkalmatlan, vagyis inkább felesleges. :)

    Amúgy csak véletlen vagy állásfoglalás, hogy ATI kártya alig szerepel a konfigokban?

    Elnézést, ha kötekedőnek tűnök, nem az a célom, hanem egy ütős cikk, nagyobb hibák nélkül, amit lehet ajánlgatni bárkinek. :R

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz agemate #13 üzenetére

    Ok, köszi a kiegészítő infót és a megfontolást! :R Valóban remek lett a cikk, második olvasatra is! :C

Új hozzászólás Aktív témák