Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Dilikutya #11 üzenetére

    Igen, a Hardware Unboxed is igazából az Ultra Quality és esetleg a Quality ajánlotta még, szerintem az a kettő az elfogadható igazából. :R

    Egyszerűen nincs mese, ilyen áraknál én szerintem sokan kénytelenek leszünk kompromisszumot kötni, mert én például másképp nem leszek hajlandó és képes anyagilag bírni a tempót.

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • sb

    veterán

    válasz Dilikutya #11 üzenetére

    Ez a hozzáállás, hogy "ez egy kompromisszum" hülyeség.
    Minden az ha innen nézzük. Ha a másik oldalról, akkor meg optimalizálás és ez az igazi fejlődés, nem amikor brute force-ban megoldanak valamit.

    Amit te írsz az egy elvi kérdés aminek semmi jelentősége. Vagy ha igen akkor gondolom nem használsz mp3-at, mert az is kompromisszum. A jpeg szintén, csak, hogy a legegyszerűbbeket említsem.
    A kijelződ is az mert szinte biztos nem natív 10 bites és a színtere se teljes, a valóságban több színt látsz. Frissítése mennyi? Válaszidő? A valóságban nincs pixel response time...
    Autódban a motor turbós? Mert az kompromisszum. Szívóból 16000rpm-en ami kijön az a "natív".
    De az egész autó kompromisszum, egy ház is. Mind készülhetne 3x jobb anyagokból is, de a mai szint pont elég - legalábbis másnak. :)

    A mérnöki munka maga a kompromisszumról szól. Adott feladatnak és elvárásoknak kell megfelelő megoldást tervezni.

    De hogy visszakanyarodjunk, maga a raszterizálás is egy kompromisszum. Egy csomó trükk, hogy valami térhatású, félig élethű kép megszülessen.

    Fordítsd meg az FSR-t: most kapsz 4K-n 40fps-t mondjuk. Ha nincs szükséged plusz fps-re és gyengébb képminőségre akkor skálázd fel 40fps-sel a 4K rendert 6K-ra. Akkor nem a negatív hatását látod képminőségben (ha már a gyorsulást nem látod pozitívnak), hanem csak extra hozzáadott értéke lesz.

    Ilyesmi miatt van az is amit fentebb írtak, hogy DLSS-nél néha jobb az eredmény mint natívban. Ha tud egy motor natív felett renderelni akkor az is nyilván jobb lesz. Akkor már a natív 4K is kompromisszum mert renderelhetne 8K-ban is belül...
    De a klasszikus AA is túlmintavételezés. Natívon felül.

Új hozzászólás Aktív témák