Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iMaverick

    addikt

    válasz doc #26 üzenetére

    windows alatt megszoktad, hogy a rendszer SEMMI segitseget nem nyujt, mindent netes keresgelessel kell vadaszni, mig Linux alatt a rendszer mindent elintez helyetted, csak meg kell neki mondani hogy mit akarsz. aztan o letolti a megfelelo programot, feltelepiti, beallitja, es figyel arra hogy minden frissites automatikusan megerkezzen hozza (hacsak mast nem mondasz neki)

    Ezt nem értem? Tapasztalat alapján pont fordítva történik: a Linux mit állít be helyettem, ha azt sem tudom, hol kell beállítani? Win alatt rákönyöklök a programra, bejön, bemegyek a beállításokba/setting-be és ott a port szám, megosztott mappák, etc, etc. Linux alatt nagyon gyakran konfig fájlok után kell kajtatni és ott "kézzel" beállítani mindent. Állítottam már be samba-t, ott csak ezzel lehetett úgy beállítani, ahogy szerettük volna, hogy működjön. Persze biztosan van ilyesmi Linux-ra, csak eddig még nem láttam.

    A fő probléma szerintem onnan fakad, hogy Te Linux-ozol X éve, én meg Windows-ozok X-éve...

    Ezt a dlna-t is beírtad, pedig mint tudjuk, általában nem a program feltelepítése a gáz, hanem a korrekt beállítás! Win alatt is Next-next-finish a telepítés. Ezt egy beidomított majom is megcsinálja...

    ez a google valami rossz windowsos beidegzodes

    A google csak addig játszik (nálam) amíg nem találok valami programot, ami azt tudja, amit szeretnék. Ez kétségtelen előnye a Linux-nak, hogy "beépítve" kínál sok mindent.

    [ Szerkesztve ]

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Új hozzászólás Aktív témák