Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tempus_fugit

    tag

    válasz nord_ #30 üzenetére

    És milyen szép (szín- és kontrasztvilágában) képeket tud az XE-1 minden utómunka nélkül. A K5-öm által készített képek esetén hasonló benyomáshoz csak utómunkával lehet eljutni tapasztalatom szerint.
    Tehát a dslr vagy milc mellett talán az is opció, hogy valaki mindkét rendszert használja...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nord_ #30 üzenetére

    Ez az ő véleménye, saját magáról, a saját szokásairól, saját igényeiről beszélt. Erre nekiestetek, hogy az márpedig nem úgy van. Hagy tudja már jobban, hogy NEKI mire van szüksége. Még ha kicsit bárdolatlan is volt a megfogalmazása.

    A vitát meg nem akarom folytatni a házigazda intése miatt. Tudjuk, hogy van nem egy 4/3 méretű szenzor ami dinamikában, jel/zaj arányban, feldolgozó algoritmusban meg a többi technikai paraméterben ránőtt már az APS-C és FF szenzorokra is. De nem ez jelent mindent, néha számít a fizikai méret is. Van aki mélységélesség mániás, másnak meg ez kevésbé fontos, másnak a +10% dinamika -7% zaj számít, megint másokat meg ez nem hat meg, mert ő meg feláldozza ezeket az intuitívabb kezelés miatt. Nincs ezzel baj, ezernyi igény és ezernyi választási lehetőség.

    Parttalan a vita, mert csak arról szól, hogy mindenki a saját igényeit próbálja a másik emberre rávetíteni.

    (#31) Tempus_fugit: Na erről van szó. Én portrézni jobban csípek FF DSLR-el, még nagyobb "tárgy" távolság esetén is elég szépen mosható a háttér, ami képességet már APS-C esetén is elég látványosan elveszítesz.

    Amúgy az Oly E-P5 most egészen felcsigázott, bár az E-M5 jobban tetszik. Kapott a P5-ös egy csomó finomítást, de végső soron ami nálam számít az már az E-M5-ben is benne van, beépített EVF-el. Mondjuk ez már lassan az X-E1 árkategóriája, viszont az Olyhoz sokkal több jó üveg van (létszámban, mert a Fujihoz is jó üvegek vannak, de még kevés, azok is elég drágák).

    Eddig tudtam, hogy X-E1-et akarom másod gépnek, de most már kevésbé vagyok ebben biztos. :D Ha beérném az EVF hiányával, akkor az E-P5 is elég szimpatikus lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák