Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz #65755648 #31 üzenetére

    Értelmetlen ez a folytonos EVIL/DSLR vita. Annyira különbözik a két rendszer, hogy mindenki el tudja dönteni melyik kell neki. Az optikai keresőt szerintem sem válthatja ki semmilyen elektronikus megoldás, de sokak számára fontosabb az "élőkép" és az élő hisztogram.
    A DSLR már kiérte magát. Egyedüli dolog ami fejleszthető az érzékelő, felbontásban, dinamikában és zajban, ill. az érzékelőt kiszolgáló objektívek. De pl. felbontást tekintve már nem sok fejlődési tér van, mivel az objektívek lesznek a korlátozó tényezők. Zajt tekintve mindig az a megállapítás, hogy konvergáljon a nullához. Viszont a mostani érzékelők már nagyon jók ebben a tekintetben, rosszabb fényviszonyok között pedig elgondolkodtató, valóban azt szolgálná-e a fotózás amit, lenne-e értelme az egésznek. Dinamikatartomány az amit szerintem érdemes fejleszteni.
    De igazából, egy amatőr fotós igényeit és tudását már egy 5-6 éves 6MP-es DSLR is teljesen kielégíti, szerintem az újakat már leginkább a marketing adja el és nem a hihetetlen többlettudásuk. Legalábbis érdemes minden DSLR tulajnak azon elgondolkozni, hogy amatőr célokra érdemes-e 200-300 ezer forintot ráfizetni, csak hogy legyen egy újabb váza, amivel azt hiszi majd jobb képeket készít.

    Az EVIL más cipő, rengeteg fejlődési potenciál van benne. Főként gondolok itt az EVF-re. Ugyan még nem láttam a legújabbakat, de a tesztek általában arról számolnak be, hogy bizony félhomályban, hogy kellő fényerőt biztosítsanak eléggé lecsökken az fps, ami zavaró. Szóval van mit rajta csiszolni (persze nyilván ez a jelenség főként az érzékelőn múlik). Sokszor említik azonban az előnyei között, hogy sötétben is használható az OVF-el ellentétben. Biztosan van ilyen fotózási terület is, bár én még sohasem fotóztam sötétben.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák