Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Ijk #30 üzenetére

    Parci-nak is.

    Sztem egy tükörreflexes optikai keresőjét semmi nem válthatja le. Mondom ezt úgy, hogy a vásárlásnál nekem fontos szempont volt az élőkép funkció (többek közt ezért vettem Sony-t).

    Nem tudom más hogy van vele, de én, annak ellenére hogy nyilván kellemetlen szembesülni a már megvásárolt termékünk későbbi áresésével vagy hogy ugyanannyiért akár már fél évvel később mennyivel jobb (esetenként rosszabb :DDD ) terméket lehet venni, szóval én mégis szeretem követni a piac későbbi alakulását, szinten tartani az ismereteimet. Pl azért hogy tudjam mikor jött el az idő egy váltásnak a specifikációk javulásának, vagy a fejlettebb technikák áresésének köszönhetően.

    Ja és én nem hiszek olyasmiben hogy a fejlődés leállna belátható időn belül. Annak idején azt hitték a 60km/h feletti sebesség halálos. Most a fénysebességről hisszük ugyanezt (pont nemrég volt erről cikk az sg-n), de már vannak olyanok akik szerint a fénysebességet is túl fogjuk szárnyalni. Rengeteg új funkció van még amit ki lehet találni, be lehet építeni a DSLR-ekbe és azok amik pár éve kerültek beléjük még nagyon gyerekcipőben járnak (vagy drágák), hatalmas lehetőségek vannak még a fejlődésre. Ráadásul miután az EVIL-ek ára leesik (mondjuk a mostani felére) akkor a DSLR-eknél kénytelenek lesznek új dolgokat beépíteni a gépekbe, könnyíteni a fotózást és jobb képminőséget elérni, különben a vásárlók az akkor már olcsóbb EVIL-t fogják választani. Már pedig drágább, minőségibb, jobb, nagyobb tudású cuccra mindig igény lesz: régen egy Ferrari 2-300 lóerős volt. Most hogy ezt egy Ford Focus RS is tudja már, a Ferrarik 5-6-700 lóerősek, nem pedig megszűntették a szuper-sportkocsik kategóriáját...

    Aztán van még egy dolog: DSLR-hez millió objektív, markolat, szűrő, vaku, távirányító, állvány stb kapható, sőt szinte minden DSLR tulajnak van ezekből bőven és folyamatosan fejleszti, bővíti felszerelését. Én magam is legalább 3-4 lépésre előre látom/tervezem már hogy mit fogok venni a géphez, hogyan fogom fejleszteni a rendszert. Úgyhogy ezek a kiegészítők is szvsz sok embert érdekelnek, ezek megjelenéséről, használatáról is lehet írni, tesztelni őket stb.

    De talán a végső választ az adhatná meg, ha valahol látható helyen indítanátok egy szavazást, hogy hányan kíváncsiak kompakt, DSLR illetve EVIL gépekre és ezen csoportok kiegészítőire. Vagy volt már ilyen? :F
    Pl. Románia legnagyobb online fotósüzletének weboldalára nemrég tettek fel egy ilyen szavazást, azt kérdezték mit tervezünk idén venni: kompaktot/EVIL-t/DSLR obit/DSLR vázat/egyéb DSLR tartozékot/általános fotós tartozékot. Az jött ki, hogy valami 80-90% DSLR-el kapcsolódóan akar vásárolni. Jelenleg pl azt kérdezik kinek milyen márkájú DSLR-e van, 51% Nikon, 32% Canon, a többi márka nagyjából egyenlően osztozik a maradékon.

    MOD: jó hoszú lett... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Ijk #42 üzenetére

    (sajnos a D80/D90 úgy örökölte meg a D50 házát, h az elöl pluszban fölkerült tárcsa csökkenti a markolat hasznos méretét, így valóban rosszabb lett a fogása európai férfikéz számára... hosszú távon én sem tudtam megbarátkozni vele, különösen a gyakorlatilag tökéletes fogású D70 után)

  • MLaca

    őstag

    válasz Ijk #41 üzenetére

    jómagam eladtam tükörreflexes gépemet és az összes kellékét az oly e-p1 miatt. élmény vele fotózni, csak kell kis idő, míg rendesen hozzá szokok, hogy dolgozni is lehessen vele (következő cikk tárgya már az olyval van/lesz fotózva, kíváncsi leszek, sikerül-e..). egyedüli bajom, hogy nincs sok "használható" obi a m4/3 vázakhoz (jó, van 2 jó pana, de gyémánt áron - 7-14/4 és 20/1.7).

    [ Szerkesztve ]

    http://mlzphoto.hu/

  • Messer22

    senior tag

    válasz Ijk #68 üzenetére

    HI

    Szerintem egyenlőre a profi vonal jegelve van m43-on.
    elképzelem,amit valaki megjelenik esküvőt fotózni egy kék epl1-el, vagy piros G2-vel.. :DDD

    Nekem jó, az apsc és a 4/3 is, de vannak akiknek az FF a minden, de nem tudják/akarják megfizetni a jelenlegi kínálatot..

    Messer

Új hozzászólás Aktív témák