Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz adalbert1 #16 üzenetére

    Az biztos!
    Bár ebbe nem akartam túl mélyen belemenni, kevés a biztos info. De tény, hogy olyan helyeken, mint Kína erőteljes a gazdasági növekedés. Szvsz ezzel együtt az életszínvonal is növekszik, amiből következik / következhet, hogy a kínaiaknál is egyre több embernek lesz autója, számítógépe és így tovább. Na és aztán ott élnek 1-1,5 milliárdan, ami azért nem kis szám.

    Találtam egy grafikont az autók számának növekedésére.

    Látszik, hogy az 50-es 60-as évektől hirtelen megugrik az autók száma, viszont valamiért a 90-es években stagnálni kezdett, de legalábbis látványosan csökkent ez a növekedés.
    Nem a legjobb a grafikon, de ha jóllátom a 90-es évek végén ismét egy meredek növekedés kezdődött.
    Nemrég olvastam olyat, hogy amerikában pl minden 3.-4. embernek van autója. Embernek, tehát nem családnak. Ami elég meredek ha már azt vesszük, hogy egy átlag család mondjuk 4 fős, akkor voltaképp minden családban van egy autó.
    Ha pl Kína vagy egyéb fejlődő fejlett ország is megközelíti ezt, akkor az durván érezhető hatásokkal fog járni.

    Találtam egy másikat is, ami a népességnövekedést szemlélteti.

    Kissé elnagyolt és aránytalan a kép, de jól látszik, hogy az 1800-as évektől milyen irdatlan szinten növekedett az emberiség létszáma.
    Az meg külön brutális, hogy ~ 1950-ben ~ 2.5 milliárdan voltunk, 2000-ben meg kb 6 milliárdan.

    És tényleg van egy olyan fogalom, hogy ökológiai lábnyom. Ami még elég gyenge lábakon áll, szerintem elég nehéz ezt megítélni számokban, de ettől függetlenül érdekes adatokkal szolgál.

Új hozzászólás Aktív témák