Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz -KP- #41 üzenetére

    Mint pl. kolopele haverja, aki 2133as RAM-ot vett játékhoz, gondolom, abból is CL19-eset, és nézte, hogy beesik az FPS. :D Aztán meg kiderült, hogy a lopott windows volt a hibás, ami nem volt friss. :D Merthogy intellel ugyanazt csinálta.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz MongolZ #45 üzenetére

    Előre is bocsi, h ilyen hosszú lettem! ;)

    ja... Nem elég, hogy az intel sebezhetőbb, mint az AMD, de még jóval drágább is. Nem baj. majd 9. gen után megint lehet lapot cserélni az intel szokása szerint (2 gen/socket (alaplap)), AMD-nél meg 4 gen lesz az AM4-hez. 2 már kint van, idén jön még egy, jövőre még egy (ZEN2 frissítése, ami lehet ZEN 3 is), és mindezt egyetlen BIOS frissítéssel meg lehet oldani. OK, a turbo boost 2.0 miatt érdemes 4xx-es chipsettel venni, de azon kívül nem érdemes lapot cserélni, ha már van vkinek 3xx-es lapja. Csak ha most vesz valaki, akkor inkább 4xx-es chipsettel érdemes. Intelt meg szerintem csak a max FPS miatt érdemes K-s processzorokat venni, és azokat tuningolni, de a gyorsabb RAM ott is számít, még ha nem is annyit, mint AMD-nél. Viszont a hosszabb távú Sockettámogatás okán az AMD így is jobb választás lehet, mert mindig lesz kinek eladni 60 FPS-re 1. és 2. gen ryzent fullHD-re, és 144 FPS-re ott lesz a ZEN2 és a talán ZEN3, vagy ZEN2+, ezt még nem tudni. ((ZEN 4-re már van óriásszerver megrendelés, ami azt jelenti, hogy már úgy terveznek egy óriási clustert, hogy még a processzor tervei sincsenek meg, csak a specifikációi)). 2021-től pedig jön a DDR5, így ott már Socketváltás is lesz, valószínűleg logikusan AM5. :) De hogy onnantól mi lesz, nem tudni, mert az ARM is jön föl, mint a talajvíz, és lehet, hogy 2-3 év múlva azon kapjuk magunkat, hogy mindenütt ARM chipek lesznek, akár a notebook-okban is, és lehet, hogy 2-3 napot fognak menni 1 feltöltéssel a nagyobb darabok.

    Egy dolog biztos. Az intel olyankor jön ki 14 nanos csodákkal, amikor az AMD a 7 nanoval kopogtat az ajtón. És egy ideig le lehet fizetni cégeket és embereket, hogy intelt vegyenek, na de meddig? Ez az új XEON meg egy vicc. Egy autó áráért akarnak eladni egy rendszert brutál fogyasztással, 2 táppal (1-gyel el sem megy szerintem) persze van teljesítménye, de áramfelvétele is van rendesen... :( Az intelt ismerve el tudnak adni belőle 1000 db-ot, de annál többet? OK. Legyen 10.000 db. A gond csak az, hoyg egy ilyen rendszer árán 2 db ryzen TR 2990WX- rendszert lehet venni kb. OK. aprocesszor csak 1200 USD-vel olcsóbb, de az alaplap is kb. felébe kerül, elég hozzá egyetlen nagyon erős táp, ami tud 2x8 alaplapi csatit (ma már ez nem ritkaság, és nem is 5.000 USD az ára...), szóval sokkal több érv szól az AMD mellett. Szerver vonalon meg le lehet fizetni a gyártókat, hogy csak intellel gyártsanak, a picik meg nem érdeklik őket, mert azok filléres tételek nekik. Tehát a mainstream-et és HEDT-t inkább bukják, mert a pénz a szerver és notebook szegmensben van (notebook-oknál nagyon kicsi chipket adnak el, arányaiban nagyon drágán, és rengeteg fogy belőle), tehát ott is megéri lefizetni a gyártókat. Na de persze ezt sokan nem veszik figyelembe, meg persze ez csak összeesküvés elmélet. Hogy mit hallottam nyugati cégekről ott dolgozott magyaroktól (már nem dolgoznak ott, mert nem voltak korrumpálhatóak...)... ?! Persze nem kell nekem elhinni, nekem is csak mesélték, és én is láttam ilyet a saját szememmel, tehát nem tételezem fel, hogy ez nem egy bevett gyakorlat. (AdoredTV-n meg is jelent erről egy video.) Egyébként egy ryzen 2600-asra elég a 2600X-es hűtőjét rátenni, és mindjrt megy az is 4 GHz-en az összes magon tuningolva, akkor pedig az i5 8600 szintjét hozza játékban, amúgy pedig megveri azt a +6 szál miatt. Ha még jobban szeretnénk tuningolni, akkor persze még erősebb hűtés kell rá, és akkor felmehet egy jó lapban 4,2-4,3 közé, ami már inkább a 8600K-t súrolja alulról, amire pedig ugyanúgy kell hűtő, és ha ezt megfűszerezzük egy gyors RAM-mal... Kolopele ezt nem érti. Jelenleg egyetlen processzor van, amit inteltől megvennék, ha muszáj lenne, az pedig a 9700K, és adnék neki egy nagyon erős léghűtőt + felhúznám, amennyire lehet. A 9900K kb. 1 FPS-sel tud többet a 140+os érában. Az kb. semmi ahhoz képest, amennyivel többe kerül (+40-50e Ft).

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz wwenigma #46 üzenetére

    Az csak a bemutatón volt. Így is leégeti a villanyórát ez a szörnyeteg... :(

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Kruz #53 üzenetére

    Na, igen, de amíg le lehet fizetni az embereket, hogy intellel gyártsanak, másokat, hogy azzal vegyenek gépeket, addig elég nehezen változik a helyzet. ;)

    De ez a kazán nagyon durva szerintem, mert olyan sok áramot vesz fel, hogy nehéz megtáplálni, és mindemellett hűteni is nagyon nehéz. És azt az áramtöbbletet sem fogja kitermelni valószínűleg abban a néhány alkalmazásban, amiben jobb, mint a TR 2990WX. Ezeket a rendszereket nem játékra használják. ;) Aztán hogy mi lesz a ZEN2 alapú rendszerekkel, jó kérdés, mert egy 64 magos TR elég komoly kihívója lesz ennek a processzornak, és kb. ehhez hasonló áron fogják árulni, mivel csak 4 csatornás memóriavezérlése lesz, és csak 64 PCI-E lane, amiből kérdés, mennyi lesz 4.0-s. Tehát ilyet már csak az alaplap miatt sem nagyon éri meg megvenni, mert a TR-nél simán lehet majd processzort cserélni a mostani alaplapokban. ;)

    Aki meg ezt nem érti, bukik egy halom pénzt. A világ már csak ilyen. ;)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák