Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96302336

    törölt tag

    Azért az nem semmi, hogy két éve szinte változatlan egy gémer notebook bele. i5, vagy i7 aktuális verziója, egy GF1050Ti-vel... kb. ugyanazon az áron.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Revrik #48 üzenetére

    Számolj hozzá légy szíves egy 15", vagy 17" monitort, billentyűzetet, és egeret, És számold ki ugyanezt intel CPU-val. Nem sokkal olcsóbb, mint egy hasonló notebook. A Dell Notim lassan két éves, és hasonló spec van benn, I7 7700HQ, GF 1050ti, 16GB RAM, 256SSD+2TB HDD és került 350-be. És nem melegszik, nincs throttle, nem hangos. És olcsóbb volt, mint a hasonló spec. Alienware. Értem én, hogy gyorsabb az asztali gép, de számomra létfontosságú, hogy hordozható legyen, és ne csak munkára, hanem játékra is legyen alkalmas. Volt asztali gépem, egy pénztemető volt.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz MeszesKPT #53 üzenetére

    Nem úgy vettem észre. Anno, úgy 10 évvel ezelőtt,mikor aktívan benne voltam a géptuningban, szinte félévente cserélődött mindig a gépben valami, de főleg a VGA volt ilyen. Akkoriban nagyon pörgött. És azt untam meg, hogy kidobok az ablakon súlyos összegeket, és alig van a gép kihasználva, mert értelmes játék, jó, ha évente egy megjelent. És nyelte a lét, mert jött egy új alaplap, ami tuning barátabb, jött az új VGA, jött az új CPU, a RAM, amihez kellett megint az új alaplap, stb stb... ördögi kör volt. Nem is beszélve, ha VGA-t csréltél, a tuning hűtés az esetek kis hányadában volt a csak kompatibilis, így új hűtés, mert a gyári semmire való volt. De ez most sem sokat változott, csak lelassult a VGA fejlesztések üteme. Igazából ezt untam meg, hogy beleölsz X mennyiségű pénzt, azért, mert tuningolsz. De a rendszeres használatkor persze nem a kihegyezett OC rendszert használod, mert fagy, mint szibériában a pisi a havon. Sőt, inkább downclocking van mert jobban zavar a rengeteg venti zúgása, és vágysz egy halk gépre. A Vízhűtés meg megint egy kisebb vagyon, ha nem a léghűtésben és hőcsövekben gondolkozik a tuner. Igazából változtak az igények, és elég sokat kell utaznom, így egy notebook sokkal jobb választás számomra. Aki csak otthon játszik, annak természetesen az asztali gép a legjobb választás.
    Játszani a legolcsóbban konzollal lehet.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz flashpointer #60 üzenetére

    Anno, mikor elkapott a tuning gépszíj akkor tényleg úgy éreztem :D De nem a csillivilli ledes vakokat keresetem akkor sem, hanem a nyers teljesítményt, és az OC lehetőséget. Ráadásul a hardcore verziót csináltam, mikor a VGA RAM és GPU feszültségeket is moddoltam. A CPU, és a fedélzeti RAM tuning az alap volt, mert az alaplap is támogatott minden OC lehetőséget Ez szerencsére elmúlt. :) És szerencsére kellően lelassult az őrült hajtás a PC piacon is, manapság tényleg lehet 3-4 évre is venni jó gépet, amihez nem kell nyúlni. Most a mobiltelefon piac van abban a helyzetben, mint 10 éve a PC piac. Ott szórják az újabbnál újabb cuccokat, félévente.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés