Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smc

    addikt

    válasz fehér_ember #10 üzenetére

    És hány emberrel fordul elő az, hogy előveszi a telefont, megnézi az időt, aztán a következő pillanatban már nem emlékszik rá? :D

    Viccesek ezek a régen minden jobb volt témák.
    Persze, muszáj volt megjegyezni az otthoni telefonszámot, mert nem volt mobilom, ami megjegyezte helyettem. Valóban emlékszem a mai napig rá. Az agyamat meg igyekszem más dolgokkal edzésben tartani. Napi szinten kell összeadnom értékeket excelben, de amikor csak tehetem fejben számolok, csak hogy ne sorvadjak el.. :D

    [ Szerkesztve ]

    5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

  • BiP

    nagyúr

    válasz fehér_ember #10 üzenetére

    Ha lenne órád, az elején kényszernéznéd sokat, majd megszokod, hogy a kezeden van, és már csak akkor nézel rá, amikor érdekel, mennyi épp az idő.

    Bár szerintem sorszámhúzás után (főleg, ha kiderül, hogy 30percet várni kell), akkor az ember automatikusan tudni szeretné, most épp mennyi az idő, mikor telik le a fél óra.
    Bár szerintem a várakozásban ilyenkor az a legrosszabb, hogy nem is tudod mennyit kell várni. Megtudod, hogy 10-en vannak előtted, ez lehet 8 perc, fél óra vagy 1 óra is.

    Amúgy csalóka ez a teszt. Ma már az átlagember nem szeret várakozni. Ha tudja, hogy van x perc, ami semmittevéssel, várakozással telne, akkor már inkább előkapja az okostelót, és eltölti (számára) hasznosabban az időt. Nem feltétlenül függőség. Pl. én, ha fél órát kell várni (pedig tudok én sokat várni, meg bambulni, utaztam én haza rengetegszer vonaton 4,5 órákat okosteló korszak előtt) tuti fogok telefonozni, vagy kimegyek az okmányirodából, beugrom egy boltba,
    de ha csak 5 perc, akkor nem veszem elő, inkább csak röhögök a sok telefonnyomkodó idiótán :)

    A függőség nem ott kezdődik, hogy a kieső időben elfoglalja magát az ember, hanem amikor gyaloglás, metróra, vonatra le/felszállás KÖZBEN sem tudja letenni.

    Egyébként szintén vicces szituáció, amikor párok elmennek ruhát vásárolni. Barátnő/feleség/anyuka válogat a ruhák között, addig a fickók meg ülnek a váró részen telefont nyomkodva. Akár tömegesen. Vicces kívülről :)

    (#53) wednesday: szerintem is.
    Viszont a szorongás dolog sajnos valós. Sok elemzés van arról, hogy hogyan/miért viselkedünk facebookon, csevegőn.

    (#58) Kasya: olvasáskényszer nálam dettó.
    De csak utazás közben. Gyaloglás közben max. zenehallgatás (az passzív), otthon meg nincs idő telefont nyomkodni, a gyerekkel foglalkozni 100x fontosabb.

    (#64) donmackó: Vagy amikor Messenger/viber/whatsapp etc. 2mp-enként ordítva csenget. Egy élmény úgy utazni/várakozni.

    (#66) sutszi : babakocsis anyuka epic. Biztos nagyon fontos üzcsit kapott a barcsinőcsitől, de a gyerek meg pont le van sz*rva közben. Ha meg az úton elsodorja egy kocsi, úgyis csak a babakocsit viszi el, no problem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák