Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Crafter32 #14 üzenetére

    Nézd, az "okos óra" pont annyira óra mint az "okos telefon" telefon, vagyis nagyon nagyon távoli rokonok. Az óra annyit tett a képlethez, hogy van szíja és a karon hordják, ami nagyon praktikus. Ezt örökölte az "okos óra" az hagyományos óráktól. Persze ott van ugye a legkézenfekvőbb közös tulajdonság, az idő mérése, mutatása, de szvsz ma már az idősebb generációt leszámítva senki sem azért hord órát, hogy tudja hogy mennyi az idő (persze praktikus hozadék), hanem divatkiegészítőnek, státusz-szimbólumnak. Sosem fogják kiütni egymást a piacról, hacsak a divat diktálói nem golyózzák ki valahogy a hagyományos órát, hiszen órát divatból hordanak, de ha változik a trend a divat követői is azt követik (legalábbis a többség)

    Visszatérve a topikhoz, vajon lesz szó a rendezvényen az "óra telefonok"-ról, vagyis azokról a készülékekről, amik nem kiegészítői egy "okos telefon"-nak, hanem lehetséges felváltói, mondhatni korai "okos óra telefonok"?
    Persze ezek jellemzően kicsit fapadosak, nagyok, mondhatni bumfordi készülékek és a design is inkább funkcionális, prototípus jellegű, de belegondolva és nem tartok attól, hogy az ilyen feltűnően nagy furának tűnő készülékek ne találnának vevőkört később, hiszen a 6 inches telefonokra is van vevő, ahogy a nagyon feltűnőek színes gagyi műanyag napszemüvegekre, a google glass által elindított vonalról nem beszélve. Ahogy én látom a designerek ha valamit nem tudnak elrejteni, akkor inkább kihangsúlyozzák rikító színekkel, mérettel.

    Elvileg a hajlítható kijelzők nagy forradalmat hozhatnak ebbe a szegmensbe, és a legtöbb az Apple-n múlik, mert ha ők belépnek a piacra, akkor nagyon komoly méretű vevőkör mozdul majd rá a témára. Mondhatni sok tekintetben az Apple a szegmens divatdiktátora, nekik van a legnagyobb pénzes követői táboruk globálisan.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Wave86 #18 üzenetére

    Én örülnék neki, ha ez történne, de szerintem továbbra is az Apple a mérce a többség számára. Szvsz most okos órát a "hozzáértőbb" kisebbség, illetve a geekek veszik, de ha az Apple is piacra lépne valami hasonlóval ő már holnap nagy volumenü eladásokat produkálna, messze lekörözve a többieket. Szerintem ők várnak, nézik, elemzik a konkurencia termékeit és csiszolgatják a saját prototípusaikat. Nem sietnek, mert ez még nagyon kicsi piac, sok béna és nagyon kevés vállalható típussal. Most is például a Gear Fit lett talán az egyik amire többen felfigyeltek, pedig még a kijelző is rossz irányba van feltéve. Ez mutatja azt, hogy a jelenlegi mezőnyben még egy ilyen megoldás is jónak tűnik. (valószínűleg azért, mert nem olyan nagy bumfordi mint a többi) Egyébként az Apple némiképp már bemutatkozott ezen a piacon a 6. generációs iPod nanoval, amihez lehetett venni óraszíjat is. Az is egyfajta smart watch volt. (én csodálkoztam is azon, hogy a 7-.ik generáció, nem a 6.-ik útját folytatta) Arra tippelek, hogy ha az Apple belép a piacra valami nagyobbal akar bemutatkozni.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Wave86 #22 üzenetére

    Lehet hogy nem is foglalkozik ezzel a piaccal, csak hogy rövidre zárjam a vitát, az Applenek van egy több-tíz(száz)milliós vásárlói bázisa akik "bármit" megvesznek másnap amit az Apple piacra dob. Ezzel nem lenézem azokat az embereket, sőt talán irigylem őket, hogy nekik anyagilag nem téma megvenni évente az új ipadot, ipodot, iphone-t, függetlenül attól hogy teljesen jól működik a korábbi kütyü is. Ez egy jelenség, ami mögött nagyon komoly marketing áll, meg persze jellemzően egy-egy kiváló termék. Nem biztos hogy a legkiválóbb, de nekik megy az ami másnak nem.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák