Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jbush

    tag

    válasz berVi #22 üzenetére

    Erre még válaszolok, aztán részemről téma lezárva,

    "- Olcso, gyors, es huvos procit akarsz, pedig mindharom kolcsonosen kizarja egymast."

    Relatíve olcsó, gyors és hűvös. A mai világban elég sokan használnak kis hazánkban valami C2D/C2Q procis gépet. Annál mindenféleképpen gyorsabb, lehet hűvös is, és, ha nem csak beágyazott rendszerekhez lehetne hozzá lapot kapni, akkor még olcsó is lehetne (feltételezve, hogy normál, egyszerű, tizenpárezer forintos alaplap 110...115%-a lenne az ára).

    "- Egyaltalan honnan veszed ezt a 25k-t, ha nem kaphato kereskedelmi forgalomban?"

    Ebay. Meg HardverApro, ha már itt tartunk. Ennyiért már lehet venni.

    "Erdekes is lenne, 5 eves, alaplapra epitett procirol van szo."

    Ha már tárgyi tévedéseknél tartunk, ajánlom figyelmedbe ezt, különösen a tokozás részt: rPGA988. Ebből még csak nem is készült BGA variáns, tehát, hogy alaplapra épített, az a baromság.

    De egyebkent passmarkon a "last seen price" $309, FYI.
    Részemről, és szerintem az első kérdező részéről sem igazán releváns infó, mert akarja a fene újan megvenni.

    "- Tenyleg az az (egyik) erv, hogy a 45W-ot kurvajol le lehet huteni, az 51-et meg mar nem? Ez most komoly?"

    Nem. A 45W-ot jobban le lehet hűteni, mint a 95W-ot. Szerintem ebben legalább értsünk egyet. Merthogy árban a 2670QM nem játszik egy ligában egy új i3-6300-zal. Majd ha lesz használtan 30k alatt, akkor lesz számomra alternatíva.

    "- Mi bajod a 2 fizikai maggal? Mit nyersz a 4 maggal, amik osszessegeben is ugyanolyan gyorsak, mint az i3 2 magja? Webszervert uzemeltetsz rajta, vagy mi gyorsul fel a duplaannyi fele olyan gyors maggal?"

    Hogy két fizikai mag, és használok olyan programokat (nem kereskedelmi forgalomba hozott, hanem speciálisabb célszoftverek), amelyek igénylik a négy szálat, de a HT-től még lassulni is hajlamosak bizonyos esetekben. De ez csak az érem egyik fele. A másik, hogy egy hasonló árú, második-harmadik-negyedik generációs i3-nál gyorsabb ez a proci, hiába alacsonyabb az (alap)órajele.
    Amúgy meg ráhibáztál: ha össze tudnék rakni egy ilyen gépet, azon többek közt futna egy webszerver is, sok más egyéb mellett.

    "- Ha ennyire kell a 4 mag, miert nem veszel 6500T-t, szinten 4 maggal?"

    Az ára miatt.

    "- Arban kb semmi kulonbseg a T varians es a rendes kozott, ezt se tudom, honnan vetted. 6700: 4 euro, 6500: 7 euro, 6300: 9 euro kulonbseg (utolsonal raadasul a T az olcsobb)."

    Magyarországon élünk (én legalábbis), nekem a magyar árak számítanak:
    6500 vs. 6500T. Mivel az árukereső van, hogy kamu találatot ad, nézzük az iponos árakat a linkeken: 61.060 vs. 70.729 Ft. Az barátok közt is 9669 Ft, ami nem 7 euro. (Mondhatod nyugodtan, hogy zsugori vagyok. Erre feljebb a válaszom: Magyarországon élünk (én legalábbis).

    "- Hiaba hivjak a 2670qm-et i7-nek, ha teljesitmenyben desktop i3 szinten van, raadasul 5 eves architektura."

    Ühüm, melyik i3 szintjén? Olyat mondj, kérlek, ami árban nem a másfélszerese a 25k-nak.
    Mert a Sandy/Ivy asztali i3-nál gyorsabb.

    "- Le kene mar szokni a gigagerc meg mag szamolgatasrol. Nem gyanus, hogy 10 eve ugyanott tart mindketto? Ez pont ugyanaz, mint amikor km-ora allas alapjan veszel kocsit - baromsag."

    Vannak esetek, amikor több, alacsonyabb órajelen járó mag gyorsabb, mint kevés, magasabb órajelű. De ha nincs is így, hanem csak közel ugyanazon a teljesítményszinten vannak, akkor meg nem mindegy? Azt veszem, amelyik az olcsóbb. Azaz venném, mert nincs hozzá alaplap, tehát igazából tárgytalan.
    Ja, és az IPC sem szökött ám az egekbe azóta.
    És a 2,4GHz-es, hatmagos E5645-öt jobban szereti az a pár tervezőprogram, amit használok, mint az i7-4770K-t 4GHz-en (a kettőt meg pláne :DDD ).

    "- Nezd meg egy mobil proci homersekletet full load alatt. Spoiler: nem 50 fok lesz az sem, pedig azon meg ventillator is van."

    Tényleg? Lehet, hogy láttam már pár laptopot életemben?
    Mellesleg rendes laptopban, úgymint pl. Dell Precision (mármint nem a lapos XPS-átnevezés, hanem az igazi) nem sokkal megy ám feljebb. A többi meg döglik is annak rendje és módja szerint.

    "- De kezdjuk ott, hogy mi a baj a 60 fokkal? 100 fokig birniuk kell. Nem porcelanbabakrol van szo."

    Bírják is - a procik. És mi van a környező alkatrészekkel? Pl. a foglalat körüli, "minőségi" "105C-os", "Low ESR", neadj' Isten szilárdelektrolitos kondikkal? Öröm nézni, ahogy pár évesen "maguk alá csinálnak" örömükben, hogy ilyen jó melegben dolgozhatnak. Még nagyobb öröm cserélni őket.

    Az autós példádra visszatérve: attól, hogy egy autó motorja max. 5000rpm-et visel el (mittudomén, nem értek hozzá), az jót tesz neki, ha legtöbbször ennyin is megy?

    "- Mi a baj a bordaval? Enni ker?"

    A bordával semmi. A nyavalyás fizikával van. Sajnos a hő terjedése önmagában, segítség nélkül nem elég ahhoz, hogy eltávozzon, ezáltal hatásos legyen a hűtés. Persze láttam már olyant, hogy a házat úgy tervezték meg, hogy a hő távozni tudjon. Igaz, a munka és a felhasznált anyag költsége jóformán kitette egy másik gép árát, illetve a ház pont azokhoz a komponensekhez lett építve.

    "- Szerinted a 45W-os 2720QM kevesbe melegszik, mint a 35W-os 6300/6500/6700T? Vagy mit akarsz modani?"

    Még mindig az árak viszonyával van a problémám... Az i3-6300T még mindig 43kHUF, ami majdnem duplája a 25k-nak. Cserébe az i7 négy fizikai magos (lásd lentebb, mert szinte hallom a sóhajt, hogy "már megint a magok"), 6MByte L3 cache is van benne, és csak 10W-tal fogyaszt többet (viszont a hűtő direkten a maggal érintkezhetne, nem az IHS-sel).

    Kis körítés még.
    Ez az i7 pl. tökéletes lenne Húgom vagy Bátyám gépébe a Clarkdale-magos i3/i5 helyett, vagy nekem a szervergépembe. Viszonylag hűvös, keveset fogyaszt, és azért nem is gyenge. Ezzel is ki lehetne húzni pár évet. Persze, vehetnék Skylake-et nekik, de minek? Jóval drágábban ugyanezt a teljesítményt megkapni i3 név alatt? Lehet, egyszer tényleg eljő az idő, amikor a két mag (+HT) már kevés lesz -az is lehet, hogy akkorra már a négymagos Sandy is az lesz, de ki tudja?
    A prohardveres átfogó Core i teszt (amit nem találok) is mutatja, az első és ötödik generáció közt nincs olyan veszettnagy különbség IPC-ben, mint ami régebben egy-egy generációváltásnál volt. Szóval azért kikérem magamnak a magam és a Clarksfield/Sandy/Ivy i7-es laptopot használóknak a nevében, hogy a procink ennyire le legyen nézve.

    Azt gondolom, mindenre válaszoltam. Leírtam az álláspontjaimat, ennél többet hozzátenni már nem tudok/akarok, részemről téma lezárva. Megyek, csinálok valami értelmeset. :R

    A végére még valami, de ez tényleg off: ennyire öreg lennék, vagy csak lemaradtam valamiről? Úgy kellett kikeresnem, mi a t*köm az az "FYI".

Új hozzászólás Aktív témák