Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EV6

    csendes tag

    Amióta először hallottam a kártyáról sokat gondolkodtam, hogy milyen jó is ez, de mégsem.

    A cikk nem említi, pedig szerintem ebben a kategóriában fontos, hogy az első entry level kártya, ami megkapja a PureVideo Feature Level H-t, ami egy nagyon nagy dolog a 4k őrület közepén, mert a HTPC gépekbe szánt 730/740-ben csak C/D van. Ez azt jelenti, hogy az 1030 előtt a hardveres HEVC 4k dekódoláshoz kellett legalább egy GTX 950/960 (970/980 sem jó!) vagy valamelyik 10x0, ami kissé drága csak videózáshoz. Viszont így, hogy nincs rajta DP, kissé sánta lett, hiába HDMI 2.0-n is átfér a 4k/60.

    Ezen kívül én szívesen látnék egy még kisebb, 10-15W TDP-s 1010-1020-at, akár ITX lapra integrálva mint anno az ION. Az gondolom azért szűnt meg, mert úgy gondolták, az Intel IGP utolérte teljesítményben, ami talán(!) a nyers erő és képességek szempontjából igaz, de amit az Intel a drivereivel művel az kb. használhatatlanná teszi az összeset, én már emiatt vevő lennék egy ilyen lapra.

  • EV6

    csendes tag

    Sokan emlegetik az Intel IGP teljesítményét, én is szóba hoztam. Elméletben jól hangzik, hogy akár HEVC dekódolást is tudnak az újabbak, meg az Iris micsoda meglepő teljesítményt tud játékok alatt (khm...), Abu is szokta emlegetni, hogy DX12 feature level akárhányat csak az AMD és az Intel tud, stb.
    Na ennek semmi jelentősége, amikor a gyakorlat meg úgy néz ki, hogy ha két év után megjelenik egy új driver az addigi, ismert bugoktól hemzsegő helyett és véletlenül még fut is Win10-en kívül bármin, akkor konfettit szórunk meg fújjuk a trombitát. :D Ez általában inkább nem szokott megtörténni.

    Én már úgy vagyok vele, hogy akár szervernek szánt gépbe is inkább dobok egy GT710-et, mert ha az IGP driver miatt kékhalálozik random a gép, ami sajnos megtörtént nem egyszer, akkor hiába lenne bőven elég a teljesítménye...

    Otthoni NAS+HTPC: Celeron N3150, fantasztikus kis szerkezet, tényleg, idle 10W-ot eszik, Win7 alatt elég megbízhatóan megy. Win8.1 alatt pillanatokra elveszti a HDMI-t, elmegy a hang végleg és csak az újraindítás segít, desktopra kidob valamilyen IGP-re vonatkozó hibaüzenettel, stb. Megoldás nincs. Driver nem jön.

    Frissen összerakott i3-7100 desktop: szintén Win7 ment rá - IGP driver ott van az alaplapgyártó és az Intel honlapján is x86 és x64 verzióban is és: "This computer does not meet the minimum requirements for installing the software." Ennyi. Külföldi fórumok is tele a hibával. Megoldás nincs. Új driver nincs. Ment bele GT710 és Integrated graphics: Disabled (4 life).

    Egyszerüen számításba sem szabad venni, hogy Intel IGP-t BÁRMIRE lehetne használni, a szoftveres részbe, supportba olyan szinten beleszarnak.

  • EV6

    csendes tag

    iPonon 30k körül van 2 féle. Ennyiért tényleg vicc kategória, látványosan 20k alatt kellene lennie ezzel a teljesítménnyel. Aprón 30-ért tobzódnak a GTX760-950-ek, de még GTX960-at is találni, ezek meg egy másik dimenzióban léteznek, mint az 1030. Tudom ez új, az meg "régi", de azért mégis...

Új hozzászólás Aktív témák