Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andy1210

    csendes tag

    Már hónapok óta boldog tulajdonosa vagyok egy N900-nak. Sokmindent kipróbáltam már rajta. A procim is húzva van, 1GHz :) stabil. Ezt bizonyítja a 18 napos uptime :D
    Bármi kérdés van a "telefonnal" kapcsolatban, tőlem bátran lehet kérdezni! :)

  • Andy1210

    csendes tag

    Az N900 durván össze van rakva. Egy kis bakit követtek el viszont. A kamera köré egy szép ezüst keretet raktak, amivel azt érték el, hogy vakuval fényképezéskor szépen visszavillan az objektívbe a LED... Így egy kicsit furcsa kékség lesz a kép jobb felső részénél :D
    A hátlap levételével megszüntethető ez a bibi. Világosban meg úgysem kell a vaku... Szóval nem akkora bűn.

    hito, nekem még mindig az np az otthon :D
    ami a programtelepítést illeti, felraktad már a PR1.2-t? Tehát a 10.2010.19-1-t. Mert valószínű annak a hiánya okozza azt a sok függőségi hibát.

    A telón gyakorlatilag egy asztali linux-szal megegyező képességű linux van. A grafikus felülettől eltekintve :) Továbbá attól, hogy ARM processzorra épül a teló. Ja és OpenGL ES/ES 2-re, ami annyit tesz, hogy egy rakás dolognak búcsút inthetünk amit egy asztali rendszeren használunk. OpenGL nem portolható OpenGL ES-re, teljes újraírást igényel.
    OpenGL 2 viszont viszonylag könnyedén portolható OpenGL ES 2-re. Ha nem használ épp olyan akármiket, ami az ES 2-ben nincs implementálva...
    wine (windózos alkalmazás indító bizgentyű) meg azért nem megy, mert processzort nem emulál (mivel nem emulátor) tehát ARM processzoron nem fut.

    Ami az office cuccok kezelését illeti, elég szegényes a felhozatal. Viszont van rá (elég komplikált módon, de van) OpenOffice. Konkrétan egy 2 gigás képfájllal egy egész debian-t fel kell tolnunk a telóra, és azon képes futni. Jár hozzá egy LXDE nevű tök süti grafikus felület is. Ezen egyébként futnak úgy alapból a debianos alkalmazások. Magán a telón viszont csak a telefonra fordított alkalmazások. A függőségek miatt nem megy fel rá simán egy debianos vagy akár ubuntus progi...

    1GHz-n nyilván többet fogyaszt, de nem fut állandóan annyin, csak amikor püfölöm. Most úgy van beállítva, hogy ezek az MHz-k változnak kihasználásnak megfelelően:
    500, 550, 600, 700, 750, 805, 850, 900, 950, 1000

    De már az 500 vagy akár a 600 is kisebb feszültséggel mint amennyivel gyárilag fut. Így készenléti módban sokkal kevesebbet zabál mint a gyári beállításokkal. Tehát gyakorlatilag ha nem püfölöm, akkor kevesebbet fogyaszt, mint gyárilag :)

  • Andy1210

    csendes tag

    A debian futtatható chroot-tal (felhasználóbarát az egész, telepíthető alkalmazáskezelővel)
    Így a maemo felett fog futni, tehát mintha virtuálisan futna rajta :) De azért ez máshogy működik, de ez most lényegtelen. A lényeg, hogy így nyilván lassabb mintha natívan lenne fent. Meglehet oldani a dualboot-ot is memóriakártyáról bootmenüvel :) Így egyébként az android is felmegy rá. Erre a célra nem is debian van, hanem konkrétan ubuntu. Ezekről mindről van leírás.

    A procihúzás is felhasználóbarát. A "nagyok" már megcsinálták az alkalmazáskezelőből telepíthető kernelt. Onnan meg már nincs más dolgunk mint beállítani a nekünk megfelelő értéket progival :)
    De lehet rá írni config-ot is.

    Így néz ki egy ilyen config:

    # minimum frequency to use
    MINFREQ=500
    # maximum frequency to use
    MAXFREQ=1000
    # list of frequency configurations: each "frequency:volt,dsprate"
    FREQS="500:30,360 550:33,400 600:38,430 700:45,430 750:45,430 805:48,430 850:48,500 900:54,500 950:54,500 1000:60,500 1100:72,520 1150:72,520"
    SMARTREFLEX_VDD1=0
    SMARTREFLEX_VDD2=0
    GOVERNOR=ondemand
    UP_THRESHOLD=75
    SAMPLING_RATE=150000
    IGNORE_NICE_LOAD=1
    POWERSAVE_BIAS=0

    [ Szerkesztve ]

  • Andy1210

    csendes tag

    válasz dani54 #575 üzenetére

    igazából én magamtól tanultam meg, mármint, mindig, ha valami problémával néztem szembe, akkor arra próbáltam keresni megoldást (google, hasonlók)
    És így mindig átvergődtem a kisebb, nagyobb problémákon. Mondjuk én úgy érzem túlságosan is könnyen tanulom én az ilyesmit. Amikor megvettem anno a Nokia N95 8GB-m, az volt életem első symbian-os telója. De már az első napokban tudtam, mi az az, hogy "meghackelni a telefont" mi az a product code, hogy kell átírni stb :D Sokaknak több idő kell az ilyesmihez. Szóval én most így magamból indultam ki. De egyébként a legújabb Linuxok már mind nagyon nagyon nagyon felhasználóbarátok. Mindenre van már grafikus felület stb. Szóval terminálhoz nyúlni nem is kell, ha csak alap dolgokat telepítünk, vagy használunk (amik a csomagkezelőben vannak)
    Annyit kell tudni róla, hogy a windows-os progik közül nem mind fut rajta... Ezek sem natívan, hanem egy wine nevű cuccal. De pl a Call of Duty 6 is simán megy :) (közel sem azzal a grafikával mint windózon)
    Szóval akinek a PC játékra kell, annak windows-t ajánlok. De ha minden másra, akkor Linuxot :D
    Nekem mondjuk Win7 is fentvan és mellette OpenSuse, de bevallom őszöntén, csak a windowst használom, de csak azért, mert nap mint nap több órát játszom olyannal, ami nehézkesen fut Linux alatt. De egyébként pont most jutott eszembe, hogy virtuálisan telepített Win7-en elképzelhető hogy jól futna. Ha igen, akkor már ezért sem kellene windows-t futtatnom önmagában :) Elég lenne az virtuális. És akkor ki sem kellen lépnem többé a linuxból :D

  • Andy1210

    csendes tag

    Overclock leírás, ha valakit érdekel :)

    Extras-devel-ből telepítsük fel az "Enhanced Power Kernel for power users" és az "Enhanced Power Kernel for power users (Settings)" csomagokat!

    Most már alkalmazhatóak az alábbi dolgok:

    Az alábbi mappában hoztam létre egy "own" nevű fájlt:

    /usr/share/kernel-power-settings/

    Az own nevű fájl tartalma:

    # minimum frequency to use
    MINFREQ=500
    # maximum frequency to use
    MAXFREQ=1000
    # list of frequency configurations: each "frequency:volt,dsprate"
    FREQS="500:30,360 550:33,400 600:38,430 700:45,430 750:45,430 805:48,430 850:48,500 900:54,500 950:54,500 1000:60,500 1100:72,520 1150:72,520" SMARTREFLEX_VDD1=0
    SMARTREFLEX_VDD2=0
    GOVERNOR=ondemand
    UP_THRESHOLD=75
    SAMPLING_RATE=150000
    IGNORE_NICE_LOAD=1
    POWERSAVE_BIAS=0

    Tehát nekem a minimum az 500MHz, a max pedig az 1000MHz
    Alacsony feszültségekkel. Gyakorlatilag kevesebbet fogyaszt mint a gyári beállítások, hiába 500 a minimum :)

    Ha szeretnénk, hogy reboot-kor automatikusan beálíltsa nekünk ezt a saját configot, ahhoz az alábbi helyre kell létrehoznunk egy fájlt:

    /etc/event.d/

    Én "kernel-power-settings" néven hoztam létre, ezzel a tartalommal:

    description "load own kernel settings"
    start on started hildon-desktop
    console none
    script
    /usr/sbin/kernel-load /usr/share/kernel-power-settings/own
    end script

    Ennyi :D

  • Andy1210

    csendes tag

    válasz dani54 #578 üzenetére

    egyelőre a maemo5-re voksolnék, mivel a meego telefonos kezelőfelülete még nagyon gyerekcipőben jár. De nem kizárt, hogy már az idén élvezhetjük N900-unkon teljes pompájában :)

Új hozzászólás Aktív témák