Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CreMindES

    csendes tag

    "A Lumia 800 AMOLED kijelzőjének előnye egyáltalán nem egyértelmű akkor, ha nincs egymás mellett a két telefon, ráadásul ott a kissé ívelt kialakítás a betekintési szög kapcsán nem annyira frankó."

    Bog, azért a művészien letisztult mégis mesterien kialakított N9 (Lumia 800) design-t lehúzni ilyennel... most komolyan? Komolyan? Ezt ugye Te sem gondolod igazi hátránynak?!!!! Nekem személy szerint nagyon tetszett a designerrel készült videóban is kifejtett filozófia, minden egyes részletével, nah jó, talán a hátlap kialakításától eltekintve, de a finneknek ezt megengedjük :)
    (senki sem nézi 70 fokból a telefont, a csuklóm meg hajlik még...)

    Egyébként, hogy hiba volt-e átállni WP-re és hagyni a MeeGo-t (/Maemo-t) veszni hagyni, az egy elég egyértelmű (IGEN) kérdés. (a bejelentés módjáról nem is beszélve) Ugyanez a kategória Elop kinevezése is...

    Üdv.: CreMindES

  • CreMindES

    csendes tag

    válasz Gadgetfan_ #40 üzenetére

    Az evolúcióhoz semmi köze a MeeGo állapotának. A természetes szelekció csak akkor működik, ha környezetbe helyezed az adott egyedet. A MeeGo-ról megjelenésének napján azt mondta a **** Elop, hogy ez lesz az utolsó.

    Ha olvasnál külföldi teszteket is, láthatnád, hogy mindenkinek nagyon tetszett és szerette, egyedüli kifogásuk a platform vége volt. Ráadásul ha használtál volna MeeGo-t vagy legalább utána néztél volna, akkor láthatnád, hogy miért sír utána minden Nokiás, minden Qt fejlesztő és általában mindenki, aki szereti a linux alapú dolgokat.

    Üdv.: CreMindES

  • CreMindES

    csendes tag

    válasz hito #49 üzenetére

    Én sem látok benne semmi reklámfogást. Ha valaha jön is újabb MeeGo-s telefon, amit sajnos egyre jobban kétlek, azt csak úgy tudok elképzelni, hogy Elop megy, finn CEO jön és győz. De akkor is sok munka lenne nagyon, bár még mindig jobban tetszene. (+ nem tudjuk mi van az ördöggel (M$) kötött szerződésben)

    A legnagyobb baj ezzel, hogy a Qt-s közösség nagyszerű és sikerre vihette volna a platformot, ráadásul az Intel is támogatta, még ha csak projekt szinten is, de ugye lett volna tőke bőven. De ugye a fejlesztők is elárulva érezték magukat picit. Aki látott MeeGo-s tablet videókat, az szerintem szintén hasra volt esve egy picit, legalábbis nekem nagyon bejöttek, akkor még az android 2.x elég gagyinak tűnt mellettük. De így ... :( :( :(

    Üdv.: CreMindES

  • CreMindES

    csendes tag

    válasz debrejo #54 üzenetére

    Csak a tisztán látás kedvéért. Adott volt a debian linux alapú Meamo, nagyszerű platform, de a Nokia mindig csak kísérletként kezelte valami nagyobbhoz a Symbian miatt.

    Aztán ahogy jött a konkurencia fel, úgy összeolvasztották az Intel Moblin rendszerével. Ebből született meg a MeeGo, mely nekem személy szerint a szíven csücske és nagyszerű lehetett volna.

    A Nokia ezt a MeeGo alapot szabta át / igazított magához / stb. MeeGo-Harmattan néven.

    Hogy melyik platformból mennyi került bele azt nem tudom pontosan, ha tippelni kellene, akkor a Maemo örökösének mondanám egy kis Moblinnal.

    A MeeGo-ból készült mobilos, tabletes, netbook változat is. Többet nyílvánosságra is hoztak 1-2 meg is jelent, de sajnos Elop kihúzta a platform alól a talajt. Az "Ecosystem" kulcsszóval dobólózott és nem látta meg a platformban rejlő potenciált. Aztán amikor kijött az N9 akkor meg szerintem izzadt a csóka de már nem volt mit tenni.

    A Tizent pedig a MeeGo-val magára hagyott Intel, a Samsunggal összeállva nevezte el és pofozgatja, de főleg html5-ös alapú alkalmazásokban látják a jövőt a hivatalos nyilatkozatok szerint. Nekem olyan kísérleti projekt szaga van. Nem lepődnék meg, ha a Samsung csak stratégiai okoból tette volna rá a kezét egyrészt az Intel miatt, másrészt arra az esetre, ha a Nokia meggondolná magát, nehezíteni a dolgokat. Pláne, hogy már így is 3 mobilos operációs rendszert is aktívan használnak (Android, WP, Bada).

    Egy kis apróság: A Qt-s srácok is, akik a Nokia által felvásárolt Trolltech cégnél fejlesztenek (nem csak mobilra, desktopra is a keretrendszert), pl. a MeeGo felületét, csak a hivatalos bejelentéskor tudták meg a MeeGo platform végét és az M$ egyezséget. Gondolhatjátok...

    Üdv.: CreMindES

Új hozzászólás Aktív témák