Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menetszél

    csendes újonc

    válasz tom120514 #163 üzenetére

    Túl sokat még nem fényképeztem, de nekem a kameráknál az esti képek minősége behatárolja a kamera minőségét. Ebben a Nokia 7.1 messze veri a Samsung középkategóriás készülékeit. Viszont ahogy az S6 Edge esti képeit nézegettem, szerintem nem csinál azoknál jobbat, de ez csak feltételezés, mert rosszabb körülmények között próbáltam. Andrássyn este, ott azért nincs túl nagy világítás. Most kaptam hozzá állványt, így az igazi tesztelés még hátravan.

    Filmnél a közelebbi felvételeknél folyamatosan próbál élesíteni, tehát bármennyire jók a beltéri videók, kis remegés tapasztalható, ami vagy zavar valakit, vagy nem. 4K felvételt simán csinál, ha ez valakinek a hobbija. Főként gyerekről csináltam, de jól jön a vaku hozzá, mert bent vakuval lesz éles a kép.

    Alapból nem tud RAW fájlt menteni a gyári szoftverrel, de az Adobe Lightroom használatával már képes. Ez után azonban bele kell nyúlni a képbe rendesen, mert kevéssé szaturált képeket lő. Az alapszoftver ezt kicsit túl is tolja, de DNG-nél kénytelen az ember a telítettséghez nyúlni.

    Sajnálom, hogy emlékezetből többet nem tudok mondani. Nekem eddig megfelelt, amit kaptam, de extra szuper fényképezőgépe nem nagyon van egyik készüléknek sem ebben a kategóriában.

Új hozzászólás Aktív témák